Warszawa i StartUp Hub Poland wybrały 30 startupów. Pomogą im wejść na globalne rynki

Dodane: 28.09.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Miejski akcelerator Startup HUB Warsaw’17 ma pomóc startupom w wejściu na globalne rynki oraz budować pozycję Warszawy jako miasta, w którym powstają innowacje. Właśnie wybrał 30 projektów. Wezmą udział w trwającym kilka miesięcy programie i powalczą o 100 tys. złotych.

fot. materiały prasowe

Spośród ponad 350 zgłoszeń z całego świata do udziału w pierwszej fazie programu Startup HUB Warsaw’17 zakwalifikowało się sześćdziesiąt projektów z branży kreatywnej i ICT. Ich twórcy wzięli udział w sierpniu w 70-godzinnych spotkaniach i szkoleniach między innymi z wystąpień publicznych i prawa. Teraz organizatorzy wydarzenia dokonali kolejnej selekcji i w związku z tym dalszy udział w akceleratorze zapewniło sobie 30 startupów.

Spotkania z mentorami i inwestorami

Przedstawiciele Startup HUB Warsaw’17 tłumaczą, że przez najbliższych kilka miesięcy wybrane zespoły czeka intensywna praca u boku mentorów oraz realizacja indywidualnego planu rozwoju i promocji. Dodają, że w grudniu wszyscy uczestnicy programu spotkają się po raz ostatni, aby wziąć udział w konkursie i zaprezentować się przed inwestorami podczas Demo Day – do zdobycia jest łącznie 100 tysięcy złotych.

Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, twierdzi, że w programie akceleracyjnym nie tylko chodzi o wygraną, ale także o zweryfikowanie swojego biznesu, jego stopnia zaawansowania i przygotowania oraz o sprawdzenie co można poprawić i jak go wycenić. – Jesteśmy przekonani, że to właśnie społeczność innowatorów czyni Warszawę najlepszym ekosystemem startupowym w tej części Europy – dodaje. 

Innowacyjna Warszawa

Realizacja programu wpisuje się w strategię stolicy, która zakłada, że innowacyjne projekty będą powstawać nad Wisłą. – Każde miejsce, które aspiruje do bycia hubem innowacji, musi umieć łączyć ludzi z różnymi doświadczeniami, zdolnościami, mistrzów różnych specjalizacji – mówi Maciek Sadowski, CEO Startup Hub Poland. Jego zdaniem, koncentrację innowacyjnych przedsięwzięć osiągniemy tylko wtedy, gdy przyciągniemy z zewnątrz talenty i firmy we wczesnej fazie rozwoju. Wcześniej jednak trzeba im coś zaoferować.

Uczestnicy pierwszej fazy programu Startup HUB Warsaw’17 mieli dostęp między innymi do szkoleń w warszawskim Campusie Google i Microsofcie, a taże odwiedzili Urząd Patentowy RP. – Podobnie jak wszystko w Polsce, z wyjątkiem urzędu skarbowego, warszawski program akceleracyjny to wspaniałe doświadczenie. Poruszono wiele niezmiernie istotnych kwestii oraz zaangażowano znakomitych mentorów – mówi Christopher Lozinski, absolwent Massachusetts Institute of Technology.

Organizator

StartUp Hub Poland jest fundacją non-for-profit powołaną w 2012 roku. Jej celem jest tworzenie międzynarodowego środowiska specjalistów, wynalazców i pionierów innowacyjnego biznesu w Polsce. Organizuje akcelerator Startup HUB Warsaw’17.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem