Warszawa wspiera przedsiębiorców w trudnych czasach − uruchamia program doradczy online

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Warszawa wspiera przedsiębiorców w trudnych czasach − uruchamia program doradczy online

Udostępnij:

Przedsiębiorcy z Warszawy, mogą skorzystać z wiedzy ekspertów i praktyków biznesu w ramach 630 godzin indywidualnych konsultacji księgowych, prawnych i biznesowych. W marcu 2020 r. miasto st. Warszawa po raz kolejny ruszyło z programem doradczym Academy_Smolna skierowanym do przyszłych i funkcjonujących już na rynku biznesów.
Tegoroczna edycja realizowana jest w nowej odsłonie – w bezpiecznej i wygodnej wersji online, która wychodzi naprzeciw wyzwaniom jakie rzuca światu epidemia wirusa COVID-19. Celem programu jest wsparcie firm w rozwoju i utrzymaniu się na rynku.

– Przeniesienie programu wsparcia do formy online jest kluczowe w aktualnej sytuacji, kiedy przedsiębiorcy masowo zawieszają i zamykają działalność gospodarczą. W Polsce, w marcu ponad 58,7 tys. osób zawiesiło działalność gospodarczą lub złożyło wniosek o jej likwidację, jak wynika z danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Duża część danych dotyczy Warszawy. Aktualnie wielu przedsiębiorców – tych początkujących jak i działających od lat, mierzy się z trudną sytuacją gospodarczą spowodowaną pandemią, dlatego tym bardziej jest to ważna i potrzebna inicjatywa wsparcia. W ramach Academy_Smolna#2020 od marca aż do grudnia 2020 przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z ponad 630 godzin konsultacji tematycznych – Grzegorz Kaczorowski, Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy.

Projekt Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy kierowany jest do osób, które planują założyć firmę lub ją prowadzą i mają problemy w jej utrzymaniu bądź rozwoju. W konsultacjach może wziąć udział np.: młoda marka odzieżowa sprzedająca ubrania przez Instagram jak i też właściciele bardziej tradycyjnych biznesów jak kawiarnia czy salon kosmetyczny. Program jest także otwarty dla tych przedsiębiorców, którzy szczególnie teraz potrzebują wsparcia. Oferta obejmuje mentoring biznesowy, konsultacje prawne oraz księgowe prowadzone przez wyspecjalizowanych doradców, dzięki czemu zostanie im udzielone profesjonalne wsparcie.

Program Academy_Smolna#2020 realizowany jest przez Fundację „Inkubator Technologiczny” (Youth Business Poland), której partnerami są firma InFakt – lider w branży księgowości i międzynarodowa kancelaria prawna Hogan Lovells. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie wysokiej jakości wsparcia ekspertów oraz pomaganie przedsiębiorcom na tak dużą skalę. Dodatkowo, program dla beneficjentów jest bezpłatny!

Oprócz dużej częstotliwości konsultacji, ich ważnym aspektem jest także podział na obszary tematyczne, które sprawiają przedsiębiorcom najwięcej trudności czyli: księgowość, prawo gospodarczo-handlowe, prawo własności intelektualnej oraz obszary biznesowe w tym np.: model biznesowy, przenoszenie działalności do Internetu, promocja w social media, efektywna sprzedaż czy strategia firmy. Wszyscy eksperci zaproszeni do prowadzenia konsultacji to specjaliści z różnych dziedzin, branż i praktycy biznesu, którzy zapewniają wysoką jakość i wartość merytoryczną programu, udzielają praktycznych porad i wskazówek. Na bieżąco uzupełniają także swoją wiedzę, w tym m.in. z zakresu tzw. Tarczy Antykryzysowej.

– Aktualna ustawa ma ponad 160 stron i przedsiębiorcy nie wiedzą jak się w niej odnaleźć. Dlatego z pomocą przychodzą eksperci Academy_Smolna, którzy będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem m.in. w zakresie księgowości oraz przygotowania wniosków o otrzymanie wsparcia. Dzięki temu przedsiębiorcy nie będą musieli sami przedzierać się przez skomplikowane formalności, tylko skupić się na utrzymaniu i rozwoju firmy – dodaje Adrian Migoń, Prezes Fundacji Inkubator Technologiczny.

Tym co od początku wyróżnia program Academy_Smolna, jest indywidualne podejście do problemu przedsiębiorcy i rozmowa 1 na 1 z ekspertem, dzięki czemu wsparcie może być bardziej efektywne oraz odpowiadać na realne potrzeby każdego uczestnika. Program nie zapewnia środków na finansowanie firmy, ale może pokierować w miejsca, gdzie można je pozyskać. Mentorskie podejście pomoże w omówieniu trudnej sytuacji i wypracowaniu planu działania, a efekty udzielonego wsparcia będą długofalowe.

Szczegóły programu i informacje o zapisach można śledzić na stronie: firma.um.warszawa.pl lub ybp.org.pl/academy_smolna/

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem