Warszawski Akcelerator Technologiczny poszukuje firm i projektów w ramach 5. edycji WAW.ac

warszawski akcelerator technologiczny poszukuje firm i projektow w ramach 5 edycji wawac
Udostępnij:
Do 13 października Warszawski Akcelerator Technologiczny poszukuje firm i projektów z obszarów life science, energii, mobile, elektroniki i IT. W ramach 5-cio miesięcznego programu organizatorzy rozwijać będą zgłoszone projekty w formie warsztatów, indywidualnych sesji i networkingu.

To duża szansa dla firm zajmujących się szeroko pojętymi nowoczesnymi technologiami. Wśród absolwentów programu znajdziemy projekty z obszaru inteligentnej infrastruktury, dronów, robotyki, usług czy projekty medyczne. – Kolejna edycja dla nas to budowanie kolejnych doświadczeń i odpowiedź na aktualne potrzeby firm technologicznych. A te są różnorakie i jeśli tylko możemy jakoś pomóc – zrobimy to. A jeśli nie, od razu o tym mówmy – stwierdza Wojciech Broniatowski, koordynator programu. – Warto do nas aplikować, bo pokazujemy, jak robić trwały biznes, a nie tylko jak ładnie opakować produkt i wygrać konkurs – dodaje Broniatowski.

– Uczestnicy nie płacą za udział w naszej akceleracji. My nie dajemy pieniędzy do przepalenia, co jest niestety częstym zjawiskiem w Polsce. My pomagamy je pozyskać od klientów, sprzedając faktyczne, wartościowe produkty. To klienci są wyznacznikiem i jeśli oni nie będą zainteresowani – żadna nagroda nie pomoże – o innym wyróżniku od programów, które skupiają się w dużej mierze na finansowaniu przedsięwzięć w zamian za udziały, kusząc projekty nagrodami finansowymi, mówi założyciel i lider WAW.ac, dr Andrzej Kuśmierz

WAW.ac przeprowadza uczestników przez autorskie warsztaty, specjalistyczne szkolenia, daje dostęp do globalnych partnerów i doświadczonych przedsiębiorców. Jednocześnie kieruje specjalne zaproszenie do naukowców, których skutecznie łączy z biznesem. Akcelerator współpracuje z ponad 200 ekspertami dziedzinowymi, którzy pomagają pogłębić wiedzę, wypracować umiejętności i zdobyć kontakty.

Na swoim koncie akcelerator ma ponad 50 firm-absolwentów. Dla niektórych program przyniósł całościowy wzrost, inwestycję czy stworzenie produktu. Rekomendacje i konkretne efekty organizatorzy prezentują na stronie www.waw.ac/stories.

Warszawski Akcelerator Technologiczny rozpoczął swoją działalność w lipcu 2015 r. Uczestnicy nie ponoszą opłat. Partnerem akceleratora jest także m.st. Warszawa. Formularz zgłoszeniowy aktywny będzie od 1 października na stronie waw.ac/zaaplikuj

To kolejna edycja programu, któremu z sukcesami partnerowały już takie korporacje jak Microsoft, Intel, Innogy Polska, T-mobile czy Grupa Adamed.