Warsztaty Alfa School już 13 listopada w Warszawie

Dodane: 15.10.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Rozwijasz projekt, którego część stanowi obszar badawczo-rozwojowy? Weź udział w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach w Warszawie, podczas których dowiesz się jak go z sukcesem skomercjalizować.

Od 2015 roku warsztaty Alfa School odbyły się już w kilku miastach Polski. Po Gdańsku, Lublinie, Krakowie, Białymstoku i Poznaniu mentorzy wybiorą się wesprzeć naukowców w stolicy naszego kraju. Twórcy projektów B+R będą mogli uzyskać niezbędną do komercjalizacji swoich projektów wiedzę podczas bezpłatnych, dwudniowych warsztatów, które odbędą się 13 i 14 listopada 2018 roku.

Warsztaty Alfa School powstały z myślą o osobach, które nie zawsze wiedzą jak swoją ciężką pracę przekuć w prosperujący biznes. Jest to idealne wydarzenie, które łączy naukowców i początkujących przedsiębiorców z doświadczonymi przedstawicielami biznesu, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat komercjalizacji projektów z obszaru B+R. W trakcie dwóch, intensywnych dni, uczestnicy otrzymają wiedzę z obszaru budżetowania projektu, poznają sztukę wystąpień publicznych oraz prezentacji przed inwestorem, a także dowiedzą się więcej na temat procedury patentowej. Każdy zainteresowany będzie mógł także indywidualnie skonsultować swój pomysł z inwestorem.

– Od prawie 3 lat organizujemy warsztaty, aby usprawnić współpracę na linii nauka – biznes. Nadal widzimy pole do wspierania twórców projektów R&D. W Polsce pracuje się nad wieloma ciekawymi rozwiązaniami, jednak z uwagi na trudności w ich komercjalizacji wiele z nich kończy w szufladach uczelni. Programy takie jak Bridge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na pewno przyciągają uwagę inwestorów i aktywizują naukowców do pracy w kierunku wdrożeń rynkowych opracowywanych rozwiązań. – mówi Tomasz Czapliński, Partner Zarządzający SpeedUp Group.

– Droga, jaką trzeba przebyć od stworzenia rozwiązania do jego wdrożenia na rynek jest często dla wielu osób przerażająco skomplikowana. Łączenie aspektów technicznych, badań naukowych, opracowania MVP w połączeniu z biznesowym podejściem do projektu często bywa dla jego twórców wyzwaniem. Alfa school to unikalna inicjatywa, która łączy doświadczenie z pasją. Daje możliwość spotkania się i wymiany wiedzy pomiędzy funduszami inwestycyjnymi a naukowcami planującymi komercjalizować wyniki swoich prac. Zauważyliśmy, że korzyści są wzajemne i umożliwiają realizację kolejnych kroków w skutecznej komercjalizacji najbardziej atrakcyjnych wyników prac badawczo-rozwojowych – mówi Maciej Wieloch z Infini.

Organizatorem wydarzenia są Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT PW) Dział Komercjalizacji i Transferu Technologii, SpeedUp Venture Capital Group oraz Infini. W sesji speed datingowej udział biorą również inne fundusze wyłonione w programie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju BRIdge Alfa, w ramach którego ambitni naukowcy mają szansę uzyskać inwestycję. Warsztaty ALFA SCHOOL odbywają się pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Partnerami wydarzenia są: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Warszawska oraz Koźmiński Business Hub.

ALFA SCHOOL jest wydarzeniem bezpłatnym. Liczba miejsc ograniczona, rejestracji można dokonać pod linkiem: bit.ly/2HQb50S

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia: alfa.ac/alfa-school/

https://youtu.be/0k36N5RgCBc

https://youtu.be/PyAaSyyjLBo

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem