Wartość LiveChat Software to już miliard złotych. Twórca spółki uważa, że warto budować biznes od podstaw

wartosc livechat software to juz miliard zlotych tworca spolki uwaza ze warto budowac biznes od podstaw
Udostępnij:
Wrocławska spółka LiveChat Software osiągnęła wycenę na poziomie miliarda złotych. To pierwsze przedsiębiorstwo technologiczne z Polski, któremu się to udało. Wkrótce jej wartość może wzrosnąć o kolejnych trzysta milionów.

Wycena na poziomie miliarda złotych

W miniony piątek Mariusz Ciepły, twórca i prezes LiveChat Software, napisał na sowim profilu facebookowym, że spółka, której przewodniczy osiągnęła właśnie wycenę na poziomie miliarda złotych. Dzięki temu stała się pierwszą technologiczną firmą z Polski, której to się udało. - Namawiamy wszystkich do ciężkiej pracy, opłaca się budować firmy od zera - napisał na Facebooku Ciepły.

Na zdjęciu: Mariusz Ciepły, prezes LiveChat Software | fot. materiały prasowe 

Kiedy w 2014 roku wrocławskie przedsiębiorstwo debiutowało na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jego akcje podczas oferty publicznej były sprzedawane za nieco ponad osiemnaście złotych. Dziś cena za jednostkę wynosi dwa razy więcej, a w ubiegły piątek kurs akcji wzrósł o pół procent i wynosił dokładnie 38,9 zł - stąd wycena spółki na poziomie miliarda złotych.

Przychód z roku na rok ma być wyższy

Eksperci twierdzą, że cena akcji LiveChat Software wciąż ma potencjał wzrostowy, podaje serwis Parkiet. Można więc spodziewać się, że wartość firmy także jeszcze ulegnie zmianie i to na plus. Tym bardziej, że analitycy z Ipopema Securities zarekomendowali ostatnio podniesienie ceny akcji z 34 do 49,9 złotych. Wówczas spółka zarządzana przez Mariusza Ciepłego osiągnęłaby wartość 1,3 mld zł.

Optymizmem napawają również prognozowane wyniki finansowe przedsiębiorstwa. W roku obrotowym 2015/2016 LiveChat Software ma wypracować przychód na poziomie pięćdziesięciu dwóch milionów złotych, z czego blisko trzydzieści milionów ma stanowić zysk netto. W kolejnym roku szacuje się, że będzie to ponad sześćdziesiąt trzy miliony złotych przychodu i ponad trzydzieści dziewięć zysku netto.