Wealthon pozyskał 32 mln zł na rozwój usług finansowych dla przedsiębiorców

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Wealthon pozyskał 32 mln zł na rozwój usług finansowych dla przedsiębiorców

Udostępnij:

Wealthon, polski fintech oferujący narzędzia oraz różne formy finansowania dla MŚP, pozyskał 12 mln zł od funduszu 4growth VC w koinwestycji z NCBR Investment Fund. Dodatkowo spółka zdobyła finansowanie dłużne w wysokości 20 mln zł od funduszy zarządzanych przez CVI Dom Maklerski. Pozyskane środki Wealthon przeznaczy na dalszy dynamiczny rozwój produktów oraz wzmocnienie pozycji rynkowej.

– Ta inwestycja to wyraz zaufania do naszej strategii i potencjału wzrostu. Jesteśmy przekonani, że dzięki niej będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby rynku oraz dążyć do realizacji naszych celów rozwojowych. Przygotowujemy się do premiery kolejnych rozwiązań płatniczych, które dopełnią nasz ekosystem dla przedsiębiorców. Chcemy, żeby to był najbardziej innowacyjny pakiet produktów dla firm w Polsce – mówi Aleksander Majchrzak, CEO Wealthon.

Finansowanie dla MŚP

Wealthon powstał w odpowiedzi na wyzwania finansowe, z którymi borykają się małe i średnie przedsiębiorstwa. Choć stanowią one ponad 99% firm w Polsce, bardzo często napotykają trudności w pozyskaniu finansowania.

– Od samego początku dążyliśmy do demokratyzacji dostępu do kapitału dla MŚP. Chcemy przez to wyrównywać szanse w biznesie. Naszą misją jest, aby ten dostęp był powszechny i nie obejmował tylko nielicznych dużych firm czy korporacji dodaje Aleksander Przetakiewicz, co-founder Wealthon.

POSCASH – finansowanie pod obrót na terminalu płatniczym

To właśnie z myślą o małych i średnich firmach Wealthon stworzył POSCASH, czyli finansowanie pod obrót na terminalu płatniczym. Spółka, analizując informacje o bieżących przepływach finansowych klienta, jest w stanie odpowiednio zarządzać ryzykiem oraz kalkulować kwoty pożyczek (nawet do 500 tys. zł). Co więcej, proces jest całkowicie zautomatyzowany i pozbawiony formalności, a spłata jest elastyczna, ponieważ raty dostosowują się do możliwości przedsiębiorstwa.

Wsparcie od 4growth VC

W potencjał Wealthon uwierzył fundusz 4growth VC specjalizujący się w finansowanium spółek z sektora fintech i insurtech, który zainwestował m.in. w Cashy, Laven czy Plenti.

– Wealthon działa na rozległym rynku działalności gospodarczych, które zbyt często mają ograniczony dostęp do finansowania, przy jednocześnie dużych potrzebach w tym zakresie. Innowacyjne rozwiązanie oraz zabezpieczenie spłaty zadłużenia na wpływach z terminali pozwoliło spółce stworzyć wysokiej jakości portfel, a inwestycja ze strony CVI jest tego dowodem. W połączeniu z doświadczonym, zaangażowanym zespołem, Wealthon stał się dla nas atrakcyjną inwestycją – mówi Marcin Jaszczuk, partner zarządzający 4growth VC.

Koinwestycji w Wealthon dokonał też NCBR Investment Fund (NIF), specjalizujący się w inwestycjach w małe i średnie przedsiębiorstwa.

– Wealthon w pięć lat potrafił opracować przyszłościowy projekt i wdrożyć go na rynek. Właśnie takich inwestycji szukamy – młodych, innowacyjnych startupów, zorientowanych na komercjalizację i osiąganie zysków. Jesteśmy pewni, że wsparcie firmy to dobra decyzja – mówi Ksenia Wójcik-Karasiewicz, prezes zarządu NCBR Investment Fund.

 

PayEye debiutuje w USA. Pierwsza płatność spojrzeniem w Stanach Zjednoczonych

Bank BNP Paribas inwestuje w Envirly – platformę do mierzenia śladu węglowego