Wealthon zebrał 3 mln złotych. Fintech zamierza wprowadzić na rynek nowy produkt

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Wealthon zebrał 3 mln złotych. Fintech zamierza wprowadzić na rynek nowy produkt

Udostępnij:

Wealthon, fintech oferujący finansowanie polskim przedsiębiorcom, pozyskał od inwestorów 3 mln zł w ramach emisji prywatnej akcji. Środki zostaną przeznaczone na rozwój nowego produktu.

Najbardziej rozpoznawalnym produktem spółki jest pożyczka pomostowa na spłatę zaległości w ZUS i US w celu uzyskania kredytu bankowego. Wealthon aktualnie koncentruje się na oferowaniu nowego produktu – pożyczki dla klienta biznesowego.

– Z radością i satysfakcją informujemy, że z sukcesem zakończyliśmy emisję prywatną akcji, z której pozyskaliśmy 3 mln zł. Dziękujemy nowym akcjonariuszom za udział w emisji i za zaufanie, którym nas obdarzyli. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej wywiązać się z ustalonych celów – informuje Aleksander Majchrzak, prezes Wealthon.

Zgodnie z celami emisji akcji, pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój nowego produktu, czyli pożyczki dla przedsiębiorców, która jest już w ofercie spółki. – Pierwsze prace nad nowym projektem zostały zapoczątkowane w styczniu 2020 roku, koncept wynikał z potrzeb inwestycyjnych przedsiębiorców, dotychczas zgłaszających się do Wealthona. Po opracowaniu szczegółów, wspólnie z zespołem programistów, udało się stworzyć silnik całego projektu, czyli system przyznawania pożyczek oparty na nowatorskich algorytmach i sztucznej inteligencji. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom szybko weszliśmy na rynek z gotowym produktem dla przedsiębiorców – mówi Majchrzak.

Do tej pory Wealthon udzielił pożyczek pomostowych, w tym pod gwarancje PFR, o łącznej wartości ponad 10 mln PLN. W ostatnich tygodniach do portfolio dołączyła nowa pożyczka ratalna dla przedsiębiorców. Kapitał spółki powiększony został o dodatkowe 3 mln zł w ramach emisji akcji, a spółka planuje już debiut na rynku NewConnect w 1 kwartale 2021 roku.

W gronie inwestorów, Wealthon powitał Łukasza Oleka, twórcę pierwszego e-kantoru internetowykantor.pl, Francois Colombie, wieloletniego prezesa Auchan Polska oraz fundusz Innovatika.