Webit chce walczyć z koronawirusem. Czy organizatorów innych wydarzeń powstrzyma epidemia?

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Webit chce walczyć z koronawirusem. Czy organizatorów innych wydarzeń powstrzyma epidemia?

Udostępnij:

Organizatorzy Webit zapraszają wynalazców, inwestorów, dziennikarzy i decydentów politycznych do szukania rozwiązania, które pomoże zlikwidować epidemię koronawirusa. Właśnie ogłoszono konkurs dla chętnych, którzy podejmą się wyzwania. Przy tej okazji zapytaliśmy organizatorów innych imprez, czy ich wydarzenia się odbędą zgodnie z planem. Oto co nam powiedzieli.
Jak dotąd w Polsce jest 18 zachorowań na koronawirusa. Na całym świecie liczba ta przekroczyła 110 tys. zainfekowanych. Najwięcej chorych jest obecnie w Chinach, Włoszech i Iranie.

W związku z tym wiele eventów jest odwoływanych, a zawody sportowe przenoszone. Webit natomiast wychodzi naprzeciw problemowi i próbuje zrobić coś więcej. Dr. Plamen Russev, prezes organizacji, zachęca świat do aktywnej walki z COVID-19.

Dlatego organizuje konkurs Health Security Global Challenge, podczas którego uczestnicy mają znaleźć rozwiązania skutecznej walki z epidemią COVID-19.

Przypomnijmy, że Webit jest fundacją i gospodarzem największego wyzwania dla startupów na świecie – Founders Games, która przyciąga ponad 4500 twórców aplikacji z całego świata i oferuje pulę nagród w wysokości 1 mln dolarów. Jednocześnie organizatorzy podtrzymują, że wydarzenie Webit.Festival 2020 odbędzie się w dniach 17-20 czerwca w Valencii.

Rada Webit Global Impact Board skupia światowych myślicieli, przedstawicieli rządów, polityki, biznesu i środowisk akademickich, zaangażowanych we wspólną pracę nad znalezieniem rozwiązań dla przemysłu i wyzwań społecznych. Inicjatywa ma na celu poprawę życia i wspólne tworzenie przyszłości opartej na innowacyjności.

Organizowane przez Webi Health Security Global Challenge nie jest jedynym wydarzeniem startupowym jakie ma się odbyć w najbliższym czasie. Przy okazji zapytaliśmy organizatorów kilku nadchodzących eventów w naszym kraju o to, czy faktycznie się odbędą.

Wydarzenia startupowe w Polsce

Wolves Summit (24-25 marca)

„Jako organizatorzy Wolves Summit bacznie obserwujemy aktualne wydarzenia i zalecenia władz, pracując nad zmianą formy wydarzenia na wersję online. Jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa, co daje gwarancję szczególnej dbałości o przestrzeganie procedur bezpieczeństwa uczestników i wszelkich zaleceń związanych z zaistniałą sytuacją. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo uczestników konferencji. Decyzje organizacyjne zostaną podjęte w tym tygodniu i będą aktualizowane na bieżąco, o czym będziemy informować”.

European Tech and Start-up Days (18-20 maja)

Wygląda na to, że jeśli nic się nie zmieni, to również European Tech and Start-up Days ma szansę odbyć się planowo:

”Obecnie zakładamy, że XII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach odbędzie się w dniach 18-20 maja, wraz z towarzyszącą mu piątą edycją European Tech and Start-up Days w dniach 19-20 maja 2020 r.

Aktualnie pracujemy nad finalizacją agendy tegorocznych European Tech and Startup Days i przyjmujemy zgłoszenia do konkursu Start-up Challenge 2020. Jednocześnie stale monitorujemy sytuację związaną z epidemią koronawirusa na świecie. Jesteśmy odpowiedzialnym oraz doświadczonym organizatorem wydarzeń, bezpieczeństwo uczestników od zawsze jest naszym priorytetem. Mamy bogate doświadczenie w organizacji wydarzeń oraz reagowaniu na różne sytuacje i czynniki.

W przypadku każdej z organizowanych przez nas imprez, stosujemy wszystkie środki bezpieczeństwa zalecone przez Centrum Zarządzania Kryzysowego woj. śląskiego, Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny”.

ImpactCEE (3-4 czerwca)

Przygotowania do Impact 2020, który ma odbyć się w dniach 3-4 czerwca w Krakowie toczą się zgodnie z planem.

– Obserwujemy, że inne wydarzenia przekładane są właśnie na czerwiec. Jednocześnie cały czas śledzimy pojawiające się komunikaty dotyczące koronowirusa w Polsce i na świecie, na bieżąco analizujemy sytuację. Jesteśmy gotowi na ewentualną zmianę terminu, jednak na tym etapie nie podejmujemy w tej kwestii działań. Będziemy stosować się do bieżących zaleceń służb – mówi Lidia Roman, rzecznik prasowy ImpactCEE.

Infoshare 2020 (23-24 września)

„W trosce o bezpieczeństwo uczestników oraz w związku z ogłoszonym przez Premiera RP odwołaniem imprez masowych, zdecydowaliśmy się zmienić datę Infoshare 2020 na termin 23-24 września 2020 roku.

Wszystkie informacje odnośnie uczestnictwa przekażemy Wam w ciągu najbliższych 3 dni drogą mailową lub telefoniczną.

Miejsce i formuła 14 edycji Konferencji Infoshare pozostają bez zmian.

Do zobaczenia w Gdańsku!”.

Masowe imprezy zostały odwołane

Aby chronić nasze życie i zdrowie powinniśmy unikać dużych zbiorowisk ludzi.

Takie apele stosuje WHO, a także rządy większości państw.

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z zagrożeniem koronawirusem, rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

– Z naszych analiz wynika, że wirus nie ustąpi, jest w fazie ofensywnej, nastąpią przyrosty liczby zachorowań – powiedział Morawiecki.

Czas pokaże jak będzie zmieniać się sytuacja. Trzeba być gotowym także na to, że zapowiadane imprezy nie dojdą do skutku nawet w późniejszych terminach.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem