WEBtrader.com.pl, kupujesz, płacisz, zyskujesz

webtradercompl kupujesz placisz zyskujesz
Udostępnij:
Najnowszy komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z 30 listopada br jednoznacznie pokazuje, że wielkość inwestycji w pierwszych trzech kwartałach wzrosła zaledwie o 0.1% w stosunku do poprzedniego roku. Tymczasem, jak pokazują statystyki, receptą dla firm w czasach kryzysu są...

Najnowszy komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z 30 listopada br jednoznacznie pokazuje, że wielkość inwestycji w pierwszych trzech kwartałach wzrosła zaledwie o 0.1% w stosunku do poprzedniego roku. Tymczasem, jak pokazują statystyki, receptą dla firm w czasach kryzysu są nie tyle cięcia, ile optymalizacja kosztów zakupu. Dla przykładu - 22  przedsiębiorstwa, które zdecydowały się wziąć udział w testach platformy zakupowej WEBtrader zaoszczędziły od 17 do 43% w skali miesiąca.


Do testów zaproszono firmy z różnych branż, którym zaproponowano wdrożenie internetowej platformy WEBtrader, której zadaniem jest optymalizacja procesów zakupowych. Efekty eksperymentu przerosły oczekiwania, bowiem każda z firm nie tylko zaoszczędziła od kilkunastu do kilkudziesięciu procent, ale wydatnie skróciła czas obsługi tychże postępowań do około 30 minut. - Podczas rozmów z przedsiębiorcami często słyszeliśmy, że niepewność związana ze światowym kryzysem gospodarczym wymusza na nich ograniczenie inwestycji lub cięcia wydatków - zauważa Łukasz Holeczek, dyrektor działu oprogramowania w firmie Enterprise Computing - Tymczasem analizując strukturę ich wydatków zauważyliśmy, że nie korzystają one z platform zakupowych lub korzystają z obecnych na rynku rozwiązań, które wspomagają tylko i wyłącznie proces negocjacji cenowych.

Platforma WEBtrader umożliwia klientom optymalizację postępowań zakupowych, dzięki implementacji dedykowanych modułów zakupowych, na które składają się platformy:

  • zarządzania relacjami oraz obsługi kontrahentów
  • pozyskiwania nowych kontrahentów
  • wewnętrznego planowania zamówień
  • obsługi postępowań
  • negocjacji ofert.

Tym właśnie różni się WEBtrader od tradycyjnych platform zakupowych, wielowymiarowym podejściem do procesów zakupowych - dodaje Holeczek - dzięki temu firma zwiększa swój zysk, bez konieczności ograniczenia planów inwestycyjnych.  Nasz system wspomaga przedsiębiorstwa od momentu pojawienia się potrzeby zakupowej do momentu zamknięcia negocjacji cenowych.

źródło: informacja prasowa