Wedding Party – ze smartfonem w ręku

Dodane: 03.08.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Zgrasz mi swoje zdjęcia z imprezy na pendrive’a? – to pytanie na pewno często słyszą Ci, którzy robią zdjęcia na imprezach okolicznościowych. Wedding Party chce ułatwić sposób przekazywania zdjęćz wesela, uporządkować je za nas i przyspieszyć dzielenie się nimi.

Zgrasz mi swoje zdjęcia z imprezy na pendrive’a? – to pytanie na pewno często słyszą Ci, którzy zajmują się fotografią chociażby amatorsko. Wedding Party chce ułatwić sposób przekazywania zdjęć z wesela, uporządkować je i przyspieszyć dzielenie się nimi.

Imię Pana młodego, Imię Panny młodej oraz nazwa wydarzenia – to trzy pierwsze informacje, które podajemy aby móc za pomocą Wedding Party założyć stronę naszego wesela. Następnie dodajemy wspólne zdjęcie przyszłych nowożeńców, które posłuży jako tło aplikacji. Ostatnim krokiem jest zaproszenie gości. Cały proces tworzenia wydarzenia jest bardzo łatwy a w dodatku w każdej chwili możemy edytować informacje o weselu i mieć wgląd do specjalnie utworzonej strony ze zdjęciami.

W ramach testowania aplikacji stworzyłem sobie “fejkowy” profil, dodałem zdjęcie i uzupełniłem wszystkie potrzebne dane. Zaprosiłem siebie na wesele, jako gość pobrałem aplikację i wpisałem pierwszą notatkę. Co ciekawe pojawiła się ona po kilku sekundach na stronie wydarzenia, która została automatycznie utworzona po dokończeniu rejestracji. Wszystkie zdjęcia zrobione w dniu wesela zostaną uszeregowane godzinowo w formie “osi czasu”. Jedyny problem z jakim się spotkałem to wyświetlanie komentarzy. Z poziomu aplikacji webowej nie widzę ich, a z poziomu iPhone’a już tak.

W panelu wydarzenia możemy w prosty sposób zaprosić e-mailowo osoby do pobrania aplikacji, pobrać instrukcję obsługi w pdfie (którą można wydrukować i postawić każdemu na stoliku przed rozpoczęciem zabawy) i edytować dane wydarzenia. Twórcy startupu podpisali niedawno umowę dotyczącą współpracy z MyWedding.com i po dodaniu zdjęć z wesela możemy utworzyć stronę internetową w której każdy będzie mógł przeglądać zdjęcia, poczytać o parze młodej czy poznać historię ich pierwszego spotkania. Zdjęcia i wszystkie dane zostaną automatycznie przeniesione.

Pomysłodawcami startupu są Ajay Kamat, Himani Amoli, Gordon McCreight oraz Dan Perez, którzy wcześniej stworzyli MicroMobs dzięki któremu możemy się w łatwy sposób grupowo komunikować.

źródło: techcrunch.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem