Wefarm pozyskał 11,7 miliona euro na skalowanie ekosystemu rolniczego

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Wefarm pozyskał 11,7 miliona euro na skalowanie ekosystemu rolniczego

Udostępnij:

Londyński startup Wefarm, cyfrowa sieć globalnego drobnego rolnictwa, zebrał 11,7 miliona euro w rundzie finansowania serii A prowadzonej przez firmę venture capital Silicon Valley True Ventures, między innymi z udziałem AgFunder i June Fund.

Ta runda finansowania pomoże Wefarm w dalszej rozbudowie sieci 1,9 miliona rolników, a także nowo utworzonej platformie handlowej, aby połączyć rolników w Afryce (nawet tych bez dostępu do Internetu) do informacji, produktów i usług, których potrzebują, aby odnieść większy sukces.

Założona w 2015 roku firma Wefarm ma misję stworzenia globalnego ekosystemu dla rolnictwa na małą skalę. Dzięki ponad miliardowi ludzi bezpośrednio zaangażowanych w drobną działalność rolniczą jest to największy przemysł na świecie. Wefarm Marketplace umożliwia rolnikom łatwy dostęp do wysokiej jakości produktów i usług, takich jak nasiona, nawozy i szereg innych produktów pozarolniczych od zaufanych sprzedawców detalicznych i marek.

Zgodnie z modelem oddolnym Wefarmu, wszystkie produkty, usługi i sprzedawcy detaliczni na platformie są rekomendowani przez użytkowników Wefarm, a nawet można kupić je przez SMS.

Drobni rolnicy tracą dużo czasu i pieniędzy z powodu fałszywych lub wadliwych produktów rolnych. Częściowo z tego powodu plony w wielu częściach Afryki stanowią zaledwie jedną piątą plonów w Stanach Zjednoczonych lub Europie. Niska jakość nasion i nawozów ogranicza także wzrost roślin i zwierząt. Biorąc pod uwagę, że drobni rolnicy uprawiają około 70% światowej żywności, Wefarm zamierza wykorzystać swoją technologię, aby pomóc zlikwidować różnicę w wydajności.

Ogłoszenie firmy o finansowaniu zbiega się z kolejnym znaczącym kamieniem milowym wzrostu, jakim jest osiągnięcie 1 mln dolarów całkowitej sprzedaży z Wefarm Marketplace w zaledwie osiem miesięcy od premiery, warto podkreślić, że jest to szybszy wzrost niż Amazon czy eBay na wczesnych etapach. Przy wzroście sprzedaży Marketplace o ponad 40% z miesiąca na miesiąc, firma rozwija się szybko. W ciągu najbliższych 12 miesięcy ma na celu dywersyfikację, aby wspierać rolników zarówno finansowaniem, jak i dostawą, a także umożliwiać im handel towarami i uprawami, aby stać się kluczową częścią globalnego łańcucha dostaw w imieniu rolnika. CEO Wefarm i założyciel Kenny Ewan uważa, że ​​platforma Marketplace stanie się ekspansywnym ekosystemem dla drobnych rolników.

– Jeśli uda nam się zainspirować 100 milionów rolników do współpracy na jednej platformie, możemy zasadniczo przesunąć globalne rolnictwo i handel na ich korzyść, a ta runda finansowania zbliży nas jeszcze bardziej do urzeczywistnienia tej wizji poprawy wydajności gospodarstw – powiedział Ewan

– Jesteśmy ogromnie zainspirowani tym, jak Kenny i zespół Wefarm wzmocnili światowych rolników, i widzimy ogromny potencjał dla ich przyszłości. Firma jest nie tylko nastawiona na oddziaływanie, ale także imponujący rozwój Wefarm Marketplace pokazuje ekscytujące możliwości handlowe, które połączą tych rolników z większą ilością potrzebnych im korzyści, w całym łańcuchu dostaw żywności. To duży globalny biznes – powiedział Jon Callaghan, współzałożyciel True Ventures.

WeFarm

WeFarm to pionierska platforma wymiany wiedzy oparta na technologii P2P, która łączy ze sobą 500 milionów drobnych rolników pozbawionych dostępu do Internetu. Platforma WeFarm pozwala im uzyskiwać ważne informacje, które mogą poprawić jakość ich życia, za pomocą SMS-ów.

W 2016 roku w Oksfordzie oficjalnie ogłoszono listę 27 startupów z całego świata, które ubiegają się o dotację z puli miliona dolarów, oferowanej w ramach programu Chivas The Venture. Wśród finalistów znalazł się startup Wefarm. Rozwiązanie, które zaproponowali twórcy projektu może odmienić los wielu drobnych rolników, zmącając tym samym ten obszar branży rolniczej. Pozyskane dofinansowanie pozwoli startupowi rozwinąć skrzydła, a my wierzymy, że jeszcze nie raz o nim usłyszymy.