WeGirls pozyskuje inwestora. Planuje akwizycję w Stanach Zjednoczonych

Dodane: 11.04.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Black Swan Fund inwestuje w WeGirls. Dzięki pozyskanym środkom zamierza rozwinąć ofertę produktową, wejść na nowe rynki, a także przeprowadzić akwizycję w Stanach Zjednoczonych.

fot. pexels.com

Prezentacja

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet Black Swan Fund zainteresowało się producentem zabawek edukacyjnych dla dzieci WeGirls w styczniu tego roku podczas jednej z prezentacji, którą prowadził startup. Ich przedstawicielkom spodobało się przede wszystkim to, w jaki sposób dotychczas skalowany był projekt i że jego autorzy zamierzają dokonać akwizycji na rynku amerykańskim.

– Dla klubu to duża radość. Każdorazowo bardzo cieszymy się, gdy projekty prezentowane podczas spotkań zyskują uznanie, a potem są realizowane – mówi prezes Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund Kinga Nowakowska. Obie strony transakcji nie zdradzają jednak jej warunków. Wiadomo tylko, że pozyskany kapitał ma zostać przeznaczony na rozwój oferty produktowej, wejście na nowe rynki i wcześniej wspomnianą akwizycję w Stanach Zjednoczonych.

Kolejne spotkania

Klub Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund wyjaśnia, że inwestycja w WeGirls jest już ich czwartą inwestycją, ale nie ostatnią. – Planujemy kolejne sesje, podczas których nie tylko zaprezentujemy innowacyjne i obiecujące biznesy kobiece, ale także będziemy dzielić się wiedzą i zachęcać do inwestowania kobiety przedsiębiorcze. Cieszy nas to, że coraz więcej kobiet wierzy w siebie i wkracza do świata do tej pory będącego domeną mężczyzn – mówi Managing Director Klubu Black Swan Fund Inga Kasak.

Przedstawicielki inicjatywy wyjaśniają, że ideą Klubu jest wspieranie kobiet przez inne panie. Zrzesza on sieć inwestorek, które angażują się w rozwój innowacyjnych projektów realizowanych przez kobiety. Tłumaczą, że opiera się na trzech filarach, którymi są: inwestycje kapitałowe, mentoring biznesowy oraz networking, który stymuluje współpracę.

Ekspansja

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem