WeWork otwiera piątą lokalizację w Warszawie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

WeWork otwiera piątą lokalizację w Warszawie

Udostępnij:

WeWork otworzył swoją piątą lokalizację w Warszawie, przy ulicy Grzybowskiej 60. Znajduje się ona Browary Warszawskie i oferuje 1,1 tys. biurek z panoramicznym widokiem na dzielnicę Wola.

WeWork 671otworzył swoją piątą lokalizację w Warszawie – w nowo otwartym biurowcu przy ulicy Grzybowskiej 60, w kompleksie Browary Warszawskie. Najnowsza lokalizacja to 6 pięter, które pomieszczą około 1,1 tys. członków społeczności. Będą oni pracować w prywatnych biurach i przestrzeniach wspólnych z widokiem na Browary Warszawskie i całą dzielnicę Wola, która w ostatnich latach przechodzi gruntowną przebudowę. Członkowie społeczności WeWork będą mogli podziwiać widok na okolicę z tarasu na 9. piętrze budynku i zyskają pełny dostęp do sąsiedniej lokalizacji – WeWork Grzybowska 62.

Tylko w Warszawie zarejestrowanych jest ponad 300 tysięcy spółek, w tym 3 tysiące startupów. WeWork Grzybowska 60 udostępnia biurka hot desk, biurka dedykowane oraz prywatne biura, odpowiadając na potrzeby mikroprzedsiębiorców, freelancerów, małych i średnich firm, a także firm z listy Fortune 500. Większe organizacje korzystają z oferty WeWork dla korporacji, w ramach której mogą wynająć na elastycznych warunkach całe piętro budynku dla siedziby firmy, lub mniejsze biura satelickie, na potrzeby lokalnych zespołów sprzedaży, marketingowych, inżynieryjnych, czy odpowiedzialnych za innowacje.

Na całym świecie ponad 45% wszystkich członków społeczności WeWork stanowią pracownicy i przedstawiciele korporacji, takich jak Microsoft, Google, Merck, Accenture, PwC, Visa, GE Healthcare, czy Pinterest. Warszawska społeczność WeWork liczy już 6,5 tys. członków, w tym firmy takie jak Codility, Japan Tobacco International (JTI), Justtag Group, czy PayU.

WeWork Grzybowska 60 i sąsiadujący z nim WeWork Grzybowska 62 funkcjonują jak jedna lokalizacja, umożliwiając członkom społeczności swobodne przemieszczanie się między budynkami i dostęp do przestrzeni wspólnych, sal konferencyjnych i innych udogodnień, takich jak kawa przygotowana przez baristę z polskiej sieci kawiarni Etno Cafe. Członkowie społeczności WeWork mają też dostęp do parkingów dla rowerów w środku i na zewnątrz budynku, a także pryszniców i przebieralni.

Tak jak w przypadku innych lokalizacji w Warszawie, WeWork Grzybowska 60, będzie zarządzany i obsługiwany przez lokalny zespół, którego zadaniem będzie poznanie członków społeczności i ich potrzeb, zarządzanie budynkiem i codziennymi zadaniami, a także organizacja programu wirtualnych wydarzeń, które m.in. zachęcą do współpracy między członkami, zadbają ich o zdrowie i dobre samopoczucie, czy podniosą ich kompetencje biznesowe.

Członkowie społeczności WeWork mają nielimitowany dostęp 24/7 do swojej przestrzeni, mogą korzystać z szybkiego i bezpiecznego połączenia z internetem, rezerwować sale konferencyjne i korzystać z 828 przestrzeni WeWork na całym świecie.

Nowy budynek to już piąty WeWork w Warszawie i trzeci w dzielnicy Wola. Pozostałe lokalizacje to Grzybowska 62, Mennica Legacy Tower (Prosta 20), Krucza 50 i Hotel Europejski.

Wszystkie przestrzenie WeWork, na całym świecie, w tym nowa lokalizacja na Grzybowskiej 60, zostały przystosowane w taki sposób, by zwiększyć bezpieczeństwo i higienę członków społeczności oraz pracowników obsługi.

Podjęte działania to między innymi częstsza dezynfekcja, dystansowanie społeczne, oznaczenia wspierające bezpieczne nawyki i zachowania, dodatkowy sprzęt i akcesoria do dezynfekcji, oraz dostosowanie systemów HVAC.

– Polska to jeden z największych i najszybciej rozwijających się rynków w Europie Środkowej i bardzo ważny rynek dla WeWork. Doskonałym przykładem dynamicznego rozwoju Warszawy jest dzielnica Wola, która od kilku lat przechodzi gruntowną przebudowę, a zrujnowane tereny przemysłowe zmieniają się w całe kwartały z budynkami biurowymi, mieszkalnymi i komercyjnymi, a także przestrzeniami rekreacyjnymi. Mamy nadzieję, że wraz ze wzmacnianiem naszej pozycji w Warszawie i nowymi członkami dołączającymi do społeczności WeWork, będziemy dalej przyczyniać się do rozwoju lokalnej gospodarki. Zwłaszcza teraz, gdy firmy z całego świata zmuszone są przemyśleć i przekonfigurować swoje biura, elastyczne przestrzenie do pracy od WeWork, są idealnym rozwiązaniem dla biznesów, niezależnie od ich wielkości – mówi Mikhail Konoplev, Dyrektor Generalny, WeWork Central & Eastern Europe.