WeWork rusza w Polsce z programem wsparcia dla startupów WeWork Labs

Dodane: 04.12.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

WeWork – globalna platforma organizująca przestrzenie pracy wspólnej oraz zrzeszająca społeczność członków sieci, od grudnia oficjalnie rusza w Polsce z WeWork Labs. Jest to szyty na miarę program wsparcia dla startupów na wczesnym etapie rozwoju.

WeWork Labs to program dla początkujących startupów. Nad tworzeniem i realizacją wsparcia, dostosowanego do potrzeb programu, czuwa lokalny manager WeWork Labs. Ściśle współpracuje on z członkami programu w celu tworzenia spersonalizowanych warsztatów i wydarzeń oraz budowania relacji z inwestorami, mentorami i lokalną sceną startupów, zgodnie z indywidualnymi potrzebami uczestników.

Uruchamiany program obejmuje kursy, serie wykładów i sesje jeden-na-jeden. Uczestniczące w programie startupy zyskają szansę „nauczenia się” biznesu i prowadzenia firmy od podstaw – wsparcie obejmuje zakres od księgowości i marketingu, po zatrudnianie pracowników i pozyskiwanie inwestorów. Na czele WeWork Labs w Warszawie stanie Piotr Boulange, który zdobył doświadczenie pomagając startupom, między innymi jako Dyrektor Oddziału Founder Institute Warsaw.

– Cieszymy się, że Piotr dołączył do naszego zespołu. Jego dotychczasowe doświadczenie sprawia, że świetnie rozumie wyzwania i potrzeby początkujących startupów. Z pewnością pomoże im nawiązać kontakty i zapewni odpowiednie szkolenia i zasoby, które pomogą im w rozwoju – mówi On Freund, szef WeWork Labs w Europie i Azji – Jesteśmy podekscytowani wspólnym tworzeniem innowacji i nie możemy się doczekać współpracy z lokalnymi partnerami w polskim ekosystemie startupowym – dodaje Freund.

Przedsiębiorcy, działający na warszawskiej scenie startupowej od lat tworzą firmy, które z powodzeniem mają szansę działać także na rynkach zagranicznych. To właśnie duża dynamika i wyraźny potencjał polskiego rynku startupów skłonił WeWork do wsparcia tego ekosystemu za pośrednictwem programu WeWork Labs. – Chcemy łączyć polskich przedsiębiorców i startupy z resztą świata, zapewniając odpowiednie planowanie działań i tworzenie strategii, mentoring i dostęp do globalnej sieci, której potrzebują, aby w pełni rozwinąć swój potencjał – zwłaszcza na arenie międzynarodowej – podkreśla Piotr Boulange, manager WeWork Labs w Polsce.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem