Ruszają zapisy na warsztaty Alfa School w Poznaniu. Uczestnicy dowiedzą się, jak komercjalizować swoje projekty

Dodane: 29.04.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Od 2015 roku warsztaty Alfa School odbyły się już w kilku miastach Polski. Po Gdańsku, Lublinie, Krakowie, Białymstoku i Warszawie mentorzy wybiorą się wesprzeć początkujących przedsiębiorców w stolicy Wielkopolski. Twórcy innowacyjnych rozwiązań będą mogli uzyskać niezbędną do komercjalizacji swoich projektów wiedzę podczas bezpłatnych, dwudniowych warsztatów, które odbędą się 4 i 5 czerwca w Plus Jeden Poznań.

Warsztaty Alfa School powstały z myślą o osobach, które nie zawsze wiedzą jak swoją ciężką pracę przekuć w prosperujący biznes. Jest to idealne wydarzenie, które łączy początkujących przedsiębiorców oraz naukowców z doświadczonymi przedstawicielami biznesu, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat komercjalizacji projektów technologicznych oraz z obszaru B+R. W trakcie dwóch, intensywnych dni, uczestnicy otrzymają wiedzę z obszaru budżetowania projektu, poznają sztukę wystąpień publicznych oraz prezentacji przed inwestorem, a także dowiedzą się więcej na temat procedury patentowej, która pozwoli im zabezpieczyć własność intelektualną nowo powstałej firmy. Każdy zainteresowany, będzie mógł także indywidualnie skonsultować swój pomysł z inwestorem.

Od prawie 4 lat organizujemy warsztaty, aby usprawnić współpracę na linii nauka – biznes. Nadal widzimy pole do wspierania twórców projektów R&D. W Polsce pracuje się nad wieloma ciekawymi rozwiązaniami, jednak z uwagi na trudności w ich komercjalizacji wiele z nich kończy w szufladach uczelni. Programy takie jak Bridge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na pewno przyciągają uwagę inwestorów i aktywizują naukowców do pracy w kierunku wdrożeń rynkowych opracowywanych rozwiązańmówi Tomasz Czapliński, Partner Zarządzający SpeedUp Group.

Droga, jaką trzeba przebyć od stworzenia rozwiązania do jego wdrożenia na rynek jest często dla wielu osób przerażająco skomplikowana. Łączenie aspektów technicznych, badań naukowych, opracowania MVP w połączeniu z biznesowym podejściem do projektu często bywa dla jego twórców wyzwaniem.

Alfa school to unikalna inicjatywa, która łączy doświadczenie z pasją. Daje możliwość spotkania się i wymiany wiedzy pomiędzy funduszami inwestycyjnymi a początkującymi przedsiębiorcami, a także naukowcami planującymi komercjalizować wyniki swoich prac. Zauważyliśmy, że korzyści są wzajemne i umożliwiają realizację kolejnych kroków w skutecznej komercjalizacji najbardziej atrakcyjnych inicjatyw oraz wyników prac badawczo-rozwojowych – mówi Maciej Wieloch z Infini.

Organizatorem wydarzenia są SpeedUp Venture Capital Group oraz Infini. ALFA SCHOOL jest wydarzeniem bezpłatnym. Liczba miejsc ograniczona, zarejestrować się można tutaj. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia.