Weź udział w globalnym konkursie World SummitAward

wez udzial w globalnym konkursie world summitaward
Udostępnij:
Prowadzisz serwis internetowy lub jesteś autorem aplikacji mobilnej mającej realny wpływ na społeczeństwo? Jeśli odpowiedziałeś tak, to nie przegap okazji i do 15 czerwca zgłoś swoje rozwiązanie do konkursu World SummitAward organizowanego przez International Centre for New Media pod patronatem ONZ.

World SummitAward po raz kolejny poszukuje e-skarbów, w następujących kategoriach: 

  • Government& Open Data
  • Health& Environment
  • Learning & Science
  • Entertainment &Lifestyle
  • Culture&Tourism
  • Media & News
  • Business & Commerce
  • Inclusion& Empowerment 

Konkurs World SummitAward wybiera i promuje najlepsze serwisy i aplikacje na świecie.  "W oceanie produktów i usług, bardzo trudno  jest znaleźć e-content dobrej jakości, lokalnym rozwiązaniom bardzo trudno jest konkurować z mainstream’em, stwierdza Przewodniczący WSA Peter Bruck. WSA stanowi odpowiedź na ten problem - jego misją jest promowanie wartościowych produktów mających realny wpływ na społeczeństwo". 

Po okresie pre-selekcji na szczeblu krajowym,  Jury złożone z ekspertów spotka się w tym roku w Azerbejdżanie w celu oceny nadesłanych zgłoszeń. Spośród setek nominacji krajowych, eksperci wybiorą  40 najlepszych produktów, które będą miały szansę zaprezentować się na Globalnym Kongresie pod koniec roku 2015. 

"Udział w konkursie - poza szeroką promocją projektu - daje szansę na rozwój sieci kontaktów w skali globalnej, bowiem w konkursie biorą udział projekty selekcjonowane przez ekspertów z ponad 160 krajów" - mówi Jakub Lebuda, krajowy ekspert WSA i referent w konkursie. "To szansa na uzyskanie cennego feedbacku do rozwijanego produktu, a także okazja na bezpośredni rozwój biznesu, dzięki budowie relacji handlowych z uczestnikami konkursu z innych krajów"- dodaje Lebuda.   

Do tej pory projekty z Polski wygrywały dwukrotnie – w 2003 roku (ydp.com.pl) i 2009 roku (avaguide.net). Konkurs WSA posiada także dedykowaną edycję dla rozwiązań mobilnych WSA mobile. W ostatniej edycji, która zakończyła się w lutym br. w kategorii m-Entertainment &Lifestyle zwyciężyła polska firma Incuvo z produktem Createrria. Jakub Duda, prezes zarządu Incuvo w ten sposób opowiada o konkursie: “Udział w konkursie World SummitAward oznaczał dla projektu Createrria („gry w tworzenie gier” na platformy mobilne)  same pozytywy – po raz kolejny zweryfikowaliśmy silne strony, walory edukacyjne i unikalny charakter projektu, tym razem w starciu z naprawdę mocnymi konkurentami. Nawiązaliśmy też nowe kontakty biznesowe, które w przyszłości powinny przynieść firmie wymierne korzyści. Logo World SummitAward Global Champion to dla nas ważny element kampanii promocyjnej projektu Createrria.” 

Autorzy projektów z Polski, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie mogą przesłać swoje zgłoszenia do 15 czerwca za pośrednictwem tej strony.