Weź udział w hackhatonie Banku Zachodniego WBK. Do wygrania aż 43 tys. zł

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Bank Zachodni WBK zaprasza na drugą edycję Hackathon bankITup. Organizatorzy gromadzą chętnych z innowacyjnymi pomysłami i zachęcają ich do pracy nad wykorzystaniem „open data”. Pula nagród to 43 000 zł oraz możliwość nawiązania współpracy z BZ WBK.

fot. unsplash.com

W tym roku zadaniem każdego uczestnika lub grupy będzie zbudowanie narzędzia, modelu albo algorytmu, który pozwoli identyfikować spółkę z największym potencjałem rozwojowym i inwestycyjnym. Można pracować nad nowym lub istniejącym projektem, a nad wszystkim czuwać będą mentorzy. Pomogą w wymyśleniu oraz realizacji aplikacji webowej/mobilnej, prototypu lub klikalnego mockupu.

Gdzie i kiedy?

Pierwszy etap tegorocznej edycji odbędzie się 14 i 15 kwietnia w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej. Początek o godzinie 14:00. Podczas niego zostanie wyłonionych trzech finalistów, którzy przejdą do drugiego etapu. Ten odbędzie się pod okiem Mentorów Banku Zachodniego WBK. Podczas niego finaliści będą kontynuować pracę nad swoimi projektami. Zwycięzca zostanie ogłoszony 29 czerwca. Warto również wspomnieć o głosowaniu publiczności, które odbędzie się w terminie 17 kwietnia – 6 maja. Wezmą w nim udział wszystkie projekty powstałe podczas pierwszego etapu.

Udział w Hackathonie jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja. Dotyczy to zarówno zgłoszeń indywidualnych jak i  grupowych (wówczas każdy uczestnik musi zapisać się osobiście).

Nagrody

W pierwszym etapie do wygrania będą nagrody pieniężne. Kolejno: 8 000 zł, 4 000 zł oraz 1 000 zł. Nagrodą główną w drugim etapie będzie możliwość nawiązania współpracy z BZ WBK oraz wdrożenie rozwiązania, a także 25 000 zł. Nagroda publiczności wynosi 5 000 zł.

Szczegóły dostępne tutaj.