Weź udział w #HuaweiStartupChallenge i wygraj 100 000 zł. Nabór trwa do 10 lutego

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Weź udział w #HuaweiStartupChallenge i wygraj 100 000 zł. Nabór trwa do 10 lutego

Udostępnij:

Nabór do programu akceleracyjnego #HuaweiStartupChallenge właśnie miał dobiec końca, ale ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem organizatorzy postanowili przedłużyć rekrutację. Jeśli więc prowadzisz startup odpowiedzialny społecznie, a do tego marzy Ci się globalny rozwój, nie zwlekaj i zgłoś się. Masz czas do 10 lutego.

Startupy odpowiedzialne społecznie. Zgłoście się

Współorganizowany przez Huawei i Fundację Startup Hub Poland program akceleracji #HuaweiStartupChallenge skierowany jest do startupów odpowiedzialnych społecznie. Mowa o przedsiębiorstwach, które stawiają na różnorodność w wymiarze społecznym, biznesowym i kulturowym. Rozwiązują problemy wykluczenia zawodowego wśród osób niepełnosprawnych, braku dostępu do edukacji, transport i usług medycznych. Między innymi z tymi problemami chcą się zmierzyć organizatorzy wydarzenia we współpracy z uczestnikami #HuaweiStartupChallenge.

– Niwelowanie różnic w kompetencjach cyfrowych i dostępie do technologii nie będzie możliwe bez nowoczesnych narzędzi, wdrażanych zarówno w wymiarze globalnym, jak i lokalnym. W ramach projektu #HuaweiStartupChallenge będziemy promować innowacyjne pomysły, które dopiero kiełkują w ramach startupów, a których celem jest pomoc osobom wykluczonym. Dzięki naszemu wsparciu rozwiązania te zyskają szansę na szybszy rozwój i osiągnięcie globalnego zasięgu – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.

Smart money. Wsparcie finansowe i merytoryczne

Na co konkretnie mogą liczyć uczestnicy #HuaweiStartupChallenge? Organizatorzy programu akceleracyjnego wyjaśniają, że dla swoich podopiecznych przygotowali pakiet wsparcia składający się z dwóch elementów. Pierwszym jest wsparcie merytoryczne. W trakcie programu jego uczestnicy przejdą przez spersonalizowaną ścieżkę rozwoju, aby pod okiem doświadczonych ekspertów i przedsiębiorców zoptymalizować swoje biznesy i poprawić jakość świadczonych usług lub produktów.

Drugim elementem jest wsparcie finansowe. Trzy najlepsze projekty uzyskają spory zastrzyk gotówki, aby dalej rozwijać swoje przedsięwzięcia:

  • Pierwsze miejsce – 100 000 złotych
  • Drugie miejsce – 50 000 złotych
  • Trzecie miejsce – 35 000 złotych

– W ramach tego projektu uczestnicy mogą spodziewać się kilku tygodni współpracy wypełnionej konstruktywną krytyką, spotkaniami i konsultacjami ze strony mentorów – specjalistów afiliowanych przy Fundacji oraz ekspertów Huawei. Podchodzimy indywidualnie do każdego startupu, który zgłosi się do projektu, analizując jego osiągnięcia, potrzeby, pozycję i możliwości, by móc jak najlepiej pomóc mu w dalszym rozwoju. Wskażemy także obszary, w których widać pewne mankamenty lub ryzyka wymagające uwzględnienia. Startupy, które zgłoszą się do #HuaweiStartupChallenge, mają szansę na wysokie nagrody pieniężne (prywatne, bezzwrotne, niewymagające oddania części udziałów), które pozwolą im na nowe inwestycje w swoje pomysły. Ale to nie wszystko. Ogromnym atutem takich projektów jest także możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia przedstawicieli tzw. dużego biznesu, przemysłu, inwestorów – bez oficjalnego dystansu, lecz w luźnej formule kreatywnych warsztatów, bezpośrednich spotkań i rozmów. Rozwijanie praktycznych umiejętności i kontakty z ekspertami z obszaru hi-tech stanowią wyjątkowy benefit, będący bazą do dalszego rozwoju startupów – mówi Paulina Brym Ciuba, członek zarządu i dyrektor generalny Fundacji Startup Hub Poland.

Warunki uczestnictwa

Jeśli wciąż nie jesteś pewny, czy udział w #HuaweiStartupChallenge jest dla Ciebie, zapoznaj się z poniższą listą. Znajdziesz na niej kategorie wyzwań, z którymi Huawei i Fundacja Startup Hub Poland chcą się zmierzyć we współpracy ze startupami:

  • budowanie nowej dostępności społecznej,
  • zwalczanie wykluczenia cyfrowego,
  • wspieranie edukacji na obszarach wiejskich,
  • tworzenie miejsc pracy związanych z technologią 5G dla lokalnych społeczności,
  • ochrona środowiska naturalnego,
  • inwestowanie w niezawodność i cyberbezpieczeństwo,
  • badania nad nowymi sposobami oszczędzania i magazynowania odnawialnych źródeł energii (green energy).

Uwaga! Powyższa lista nie jest zamknięta. Jeśli nie znalazło się na niej wyzwanie lub wykluczenie, z którym mierzy się Twój startup, odezwij się. Organizatorzy wezmą pod uwagę Twoją aplikację.

OK, chcę wziąć udział! Co dalej?

Aby wziąć udział w programie akceleracji #HuaweiStartUpChallenge wystarczy, że:

Następnie do 19 lutego organizatorzy wydarzenia wybiorą spośród zgłoszonych startupów najbardziej obiecujące projekty, by już trzy dni później – 22 lutego – ruszyć z akceleracją. Po jej zakończeniu 3 najlepsze projekty zostaną wyróżnione i nagrodzone ostatniego dnia marca podczas Wielkiego Finału #HuaweiStartUpChallenge.

– Obecnie coraz częściej dostrzega się potencjał startupów i organizuje wydarzenia im dedykowane. To potrzebny i pozytywny trend. Startup pozwala nie tylko ożywić strukturę organizacyjną współpracującej z nim korporacji, ale także umożliwić jej test nowego rozwiązania jako pierwszej. To, co z pewnością wyróżnia #HuaweiStartupChallenge to obszary działalności zgłaszanych projektów. Firma Huawei od lat angażuje się w działania mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu w różnych jego aspektach, dzięki wykorzystaniu nowej technologii. To ważne, że firma widzi realizację tego celu także we wspieraniu startup-ów, które w swoich przedsięwzięciach stawiają na różnorodność w wymiarze społecznym, biznesowym i kulturowym. Ścisła współpraca dużego, doświadczonego, zaawansowanego technologicznie biznesu i startujących, lecz bogatych w kreatywne podejście i niestandardowe rozwiązania małych inicjatyw, może przyczyniać się do wspierania rozwoju społeczeństwa oraz umożliwienia równego dostępu do dóbr i usług, w tym także do świata cyfrowego. Dla ekosystemu ważną korzyścią jest także otwarcie konkursu na projekty z innych rynków regionu, które chcą się rozwijać u nas. Im większa różnorodność wśród startupowców w Polsce, im więcej wiedzy, doświadczeń i koncepcji trafi do kraju, tym więcej transakcji VC, miejsc pracy oraz tym więcej produktów polski rynek będzie w stanie zaproponować globalnie. Cieszy mnie, że także w obszarze technologii przeciwdziałających wykluczeniom – dodaje Paulina Brym Ciuba.

 

Artykuł powstał we współpracy Huawei