Weź udział w #ideaHACK i pomóż rozwiązać problemy współczesnego świata

wez udzial w ideahack i pomoz rozwiazac problemy wspolczesnego swiata
Udostępnij:
W odpowiedzi na lokalne problemy spowodowane przez COVID-19 oraz nadchodzące wyzwania współczesnego świata, Fundacja Venture Cafe Warsaw organizuje #ideaHACK (www.ideahack.org), czyli 4-dniowy hackathon, intensywny program tworzenia rozwiązań technologicznych i biznesowych z aktywnym udziałem liderów środowiska innowacyjnego.

Koronawirus ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne, a także sytuację społeczno-ekonomiczną naszych krajów i nas samych. Dlatego ważne jest, aby sektor publiczny i prywatny połączyły siły, aby opracować innowacyjne sposoby na przezwyciężenie kryzysu oraz zbudowanie najlepszej przyszłości w okresie kiedy wirus ustąpi.

Hackathon, czyli 4-dniowy maraton tworzenia rozwiązań z udziałem programistów, osób biznesowych i utalentowanych innowatorów to jeden z ciekawszych i najlepszych sposobów na wykreowanie rozwiązań będących realną odpowiedzią na wyzwania rynkowe.

Na wyjątkowość inicjatywy składają się elementy takie jak:

  • Maksymalizacja szansy na późniejsze wdrożenie rozwiązań poprzez łączenie zespołów z końcowymi użytkownikami (np. lekarzami, seniorami), naukowcami, topowymi przedsiębiorcami i osobami decyzyjnymi z sektora publicznego;
  • Wyjątkowa technologia oraz ponad 30 wybitnych ekspertów technologicznych zagwarantowanych przez Partnera Technologicznego inicjatywy - firmę Oracle;
  • Konkretne możliwości dalszego rozwijania rozwiązań po hackathonie dzięki obecności ponad 30 Partnerów wydarzenia;
  • Przeprowadzenie hackathonu w całości w przestrzeni wirtualnej, w oparciu o pierwszą na świecie internetową przestrzeń konferencyjną: Virtual District Hall stworzoną przez Fundację Venture Cafe Warsaw.

– Inicjatywa ma także wyjątkowy cel społeczny. Chcemy pokazać, że efektywna współpraca jest możliwa w świecie wirtualnym i pomimo trudnych warunków nie możemy jej zaprzestać, gdyż przekłada się na wzrost zaufania społecznego, jest najlepszym sposobem wymiany wiedzy i doświadczeń, daje olbrzymie rezultaty w krótkim czasie. Krótko mówiąc, bez współpracy, nie jest możliwe tworzenie innowacji – mówi Aureliusz Górski, Założyciel i Dyrektor Fundacji Venture Cafe Warsaw

Wyjątkowa inaugruacja

Inauguracja #ideaHACK odbędzie się podczas dwunastego już wydarzenia z cyklu Thursday Gathering, które odbędzie się w czwartek 23 kwietnia w godz. 17:00-20:30 w przestrzeni wirtualnej. Tym razem porozmawiamy na temat kultury i technologii. Spotkanie poprowadzi Bogna Świątkowska, promotorka kultury, założycielka fundacji Bęc Zmiana, często nazywana matką chrzestną polskiego hip-hopu. Bogna przeprowadzi krótkie wywiady z wybitnymi jednostkami ze świata kultury oraz technologii, będzie także możliwość wzięcia udziału w ciekawych warsztatach organizowanych w ramach Thursday Gatheringu, a całość zakończy się koncertem jazzowym online. Pełny program wydarzenia jest dostępny na tej stronie.

#IdeaHACK odbędzie się w dniach 24-27. kwietnia 2020 r., a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenia wszystkich zainteresowanych innowatorów przyjmowane są do 21. kwietnia do północy poprzez tę witrynę.

 

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia