Weź udział w konferencji „Elektrochemiczne Magazynowanie Energii – badania, perspektywy i wyzwania”

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

konferencja PKN Orlen

Udostępnij:

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej PKN ORLEN pt. „Elektrochemiczne Magazynowanie Energii – badania, perspektywy i wyzwania”, która odbędzie się 22 listopada o godz. 09.00. Dołączyć do niej można osobiście, odwiedzając Dom Technika w Płocku lub online. W obu przypadkach konieczna jest rejestracja za pośrednictwem strony www.eme-orlen.com.

Zbliżająca się konferencja naukowa podzielona została na trzy bloki tematyczne:

  • technologie litowo-jonowe,
  • technologie post-litowe
  • i panel dyskusyjny, poświęcony recyklingowi baterii.

– Magazynowanie energii elektrycznej to obecnie jedno z najistotniejszych wyzwań z jakimi mierzy się sektor energetyczny będący w fazie transformacji w kierunku osiągnięcia pełnej dekarbonizacji z udziałem odnawialnych źródeł energii. Ich dynamika produkcji jest jednak mocno zróżnicowana w skali roku. PKN ORLEN jako znaczący producent energii elektrycznej, z istotnym udziałem źródeł odnawialnych, jest żywotnie zainteresowany technologiami efektywnego jej magazynowania- powiedział Arkadiusz Majoch, Dyrektor Biura Innowacji i Rozwoju Nowych Technologii PKN ORLEN, będącego organizatorem wydarzenia.

Naukowcy z Polski, Słowenii i Stanów Zjednoczonych

Udział w wydarzeniu to świetna okazja, aby posłuchać i porozmawiać z polskimi naukowcami oraz ekspertami ze Słowenii i Stanów Zjednoczonych. W konferencji wezmą udział naukowcy z National Institute of Chemistry (Słowenia), Lawrence Berkeley National Laboratory (USA), Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Warszawskiej, Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Metali Nieżelaznych, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak wziąć udział w konferencji PKN ORLEN?

Udział w wydarzeniu można wziąć albo osobiście, pojawiając się w Dom Technika w Płocku, albo online.

Niezależnie od preferowanej formy należy się zarejestrować, korzystając z formularza zgłoszeniowego dostępnego na tej stronie. Po jego wypełnieniu i zalogowaniu się do panelu gościa będzie można zapoznać się z pełną agendą wydarzenia i biogramami prelegentów.

Zapraszamy!

konferencja PKN Orlen