Weź udział w tworzeniu kuchni przyszłości! Firma BSH, jeden z największych producentów AGD na świecie, szuka start-upów

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Start-upy z całej Polski mogą do 14 października zapisywać się do pierwszej rundy programu „BSH Future Home Accelerator Powered by Techstars”. Firma BSH rozpoczyna poszukiwania start-upów, które mają pomysły na rozwijanie usług cyfrowych i przełomowych technologii przeznaczonych dla domowych kuchni.

Światowy producent AGD, lider w Europie i Polsce – firma BSH Home Appliances Group – łączy siły z globalnym akceleratorem biznesu Techstars. Program „BSH Future Home Accelerator Powered by Techstars” ma wymiar globalny i skupia się wokół wyszukiwania start-upów dysponujących przełomowymi pomysłami z zakresu technologii cyfrowych przeznaczonych dla domowych kuchni przyszłości i AGD. Celem programu jest znalezienie potencjalnych modeli biznesu cyfrowego, ich merytoryczna ocena oraz wsparcie w jak najszybszej realizacji pomysłów. Firma BSH bardzo liczy na udział polskich start-upów, które mogą pochwalić się swoimi pomysłami.

Program „BSH Future Home Accelerator Powered by Techstars” zaplanowany jest na najbliższe trzy lata. Zainteresowane programem start-upy mogą zgłaszać chęć udziału w pierwszej rundzie, która rozpocznie się na początku 2019 roku. Dziesięć zwycięskich zespołów zostanie zaproszonych do uczestnictwa w trzymiesięcznym programie w Niemczech w Monachium, gdzie znajduje się główna siedzibą firmy BSH Home Appliances Group. W ciągu trzynastu tygodni przyszli przedsiębiorcy przejdą proces rozwojowy, który w standardowych warunkach trwałby ponad rok.

W tym czasie wybrane zespoły przeniosą się do wspólnej przestrzeni roboczej w Monachium. Pierwszy miesiąc skupiać będzie się na mentoringu – intensywnych zajęciach z mentorami zarówno BSH, jak i Techstars. Zadaniem mentorów będzie kwestionowanie modeli biznesowych proponowanych przez zespoły, omawianie strategii oraz celów, a także prowadzenie szkoleń.

Drugi miesiąc poświęcony zostanie na wdrażanie wniosków z pierwszego miesiąca, zatem start-upy będą precyzować swoje oferty, testować je z potencjalnymi klientami oraz określać swój rynek docelowy.

W trzecim miesiącu zespoły nauczą się skutecznego prezentowania swoich modeli biznesowych podczas finału – tzw. „Demo Day”. To właśnie tego dnia start-upy biorące udział w programie przedstawią swoje modele biznesowe firmie BSH oraz inwestorom.

Co zyskują start-upy w ramach programu „BSH Future Home Accelerator Powered by Techstars”? Przede wszystkim, są to konkretne korzyści:

  • wiedza i doświadczenie jednego z największych producentów AGD na świecie (BSH Home Appliances Group),
  • potencjał ponad miliona urządzeń AGD podłączonych do internetu w ekosystemie Home Connect,
  • kompleksowy program mentorski,
  • globalna sieć Techstars – dostęp do ekspertów oraz inwestorów,
  • wsparcie branżowych ekspertów.

Zainteresowane start-upy mogą zgłaszać się do 14 października 2018 r. pod adresem www.BSHAccelerator.com. Dziesięć najlepszych zespołów zostanie zaproszonych do Monachium na początku lutego 2019 r., by wziąć udział w trzymiesięcznym programie Future Home. W inspirującym i dynamicznym środowisku pracy dołączą do mentorów z firm BSH Home Appliances Group i Techstars, by rozwijać swoje strategie, uruchamiać programy pilotażowe i doskonalić swoje modele biznesowe.

Program „BSH Future Home Accelerator Powered by Techstars” wpisuje się w działania w ramach przekształcania BSH w spółkę Hardware+. Firma BSH liczy na pozyskanie, wdrażanie i rozwijanie na większą skalę nowych modeli biznesowych opartych na rozwiązaniach cyfrowych. Globalna firma BSH jako wiodąca w branży AGD jest otwarta na współpracę ze start-upami, które zapewnią możliwość dostępu do nowych, innowacyjnych technologii, nowych rynków oraz inwestycji.