Whalla Labs wygrywa hackathon ŠKODA App Days

whalla labs wygrywa hackathon skoda app days
Udostępnij:
Poznański startup stworzył w 30-ogodzinnym maratonie najlepiej oceniony przez jury prototyp aplikacji. Nagrodą jest kontrakt na stworzenie pełnowartościowej aplikacji dla Škody.

Poznański startup stworzył w 30-ogodzinnym maratonie najlepiej oceniony przez jury prototyp aplikacji. Nagrodą jest kontrakt na stworzenie pełnowartościowej aplikacji dla Škody.

Do rywalizacji o kontrakt stanęło osiem firm zaproszonych przez ECDF mKlaster oraz Škodę. Tematem przewodnim było rodzinne podróżowanie. Zadanie polegało na opracowaniu pomysłu aplikacji w trakcie intensywnych warsztatów Design Thinking, które odbyły się w sobotę (26.04), a następnie stworzeniu w ciągu 24 godzin prototypu produktu.

Jury oceniało zgodność projektów z wartościami Škody (Simple & Clever), wpływ na bezpieczeństwo jazdy, zaawansowanie techniczne, aspekt społecznościowy oraz rzeczowość prezentacji. Nagrodą dla najlepszej aplikacji był kontrakt o wartości 30 tys. złotych na przygotowanie aplikacji bazującej na przedstawionym prototypie.

Zespół Whalla Labs zaprezentował projekt „Škoda Driver” – symulator wirtualnej jazdy pomagający najmłodszym stawiać pierwsze kroki w świecie motoryzacji. Ponieważ oparty jest na realnym sygnale i mapach GPS dziecko ma możliwość, aby w ciekawy i przystępny sposób obserwować swoją lokalizację i śledzić na bieżąco trasę. Dodatkowo, za pomocą atrakcyjnych gier i quizów, nabywa podstawowe umiejętności praktyczne, takie jak znajomość znaków drogowych, obsługa i budowa auta.

Pomysłodawcą akcji jest ECDF mKlaster, a partnerami firma ŠKODA Polska, która ufundowała główną nagrodę oraz Poznański Park Technologiczno Przemysłowy, udostępniający przestrzeń i infrastrukturę techniczną. Warsztaty kreatywne przeprowadził Design Thinking Poznań.

źrodło: informacja prasowa