WhatsApp ulepszy swoją wersję na komputer. Komunikator będzie mógł służyć do wideorozmów

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

WhatsApp ulepszy swoją wersję na komputer. Komunikator będzie mógł służyć do wideorozmów

Udostępnij:

WhatsApp jest jednym z najczęściej spotykanych komunikatorów na naszych smartfonach. W końcu jednak Facebook pomyślał o dopracowaniu wersji desktopowej tego narzędzia. Na jakie usprawnienia może teraz liczyć użytkownik?

Zalety WhatsAppa? Większa prywatność, brak konieczności posiadania konta na Facebooku i możliwość wyszukiwania znajomych po numerze telefonu. Komunikator jest szczególnie wygodny w użytkowaniu na smartfonie – do tej pory znacznie gorzej wypadało wersja, którą możemy instalować na naszych komputerach.

Do tej pory desktopowa wersja WhatsAppa umożliwiała jedynie wymianę wiadomości tekstowych i multimedialnych załączników. Teraz użytkownik komunikatora dostanie znacznie więcej – Facebook zamierza wprowadzić na WhatsAppie m.in. wideorozmowy, dzięki czemu narzędzie stanie w szranki z innymi aplikacjami, których używamy podczas wideokonferencji. 

Nowe funkcje będą dostępne od nowej aktualizacji WhatsAppa – najbardziej przydatną nowością będzie wywoływanie rozmów głosowych i wideo. Uruchamiane tej funkcji będzie bardzo proste, gdyż użytkownik będzie musiał jedynie otworzyć rozmowę z danym kontaktem, a następnie kliknąć na ikonę z kamerką (lub słuchawką) w prawym górnym rogu okna. Ewentualna rozmowa wideo będzie się otwierać w zupełnie nowym oknie i będziemy mogli zmieniać jego rozmiar i położenie na pulpicie – tak, aby było nam wygodnie prowadzić rozmowę przed komputerem. Nie ma jednak obaw, że wideo zniknie nam gdzieś pod innymi aplikacjami, gdyż zostało wyposażone w atrybut zapewniający mu położenie na wierzchu.