Whisk kolekcjonuje przepisy i oblicza wartości odżywcze potraw. Pomoże także w robieniu zakupów

Dodane: 18.12.2019

Kasia Krogulec

Udostępnij:

Whisk jest platformą, na której można zapisać przepisy, znalezione w internecie. W marcu tego roku Whisk został przejęty przez Samsung NEXT. Do tego czasu startup potroił przychody, osiągnął rentowność i zasila serwis ponad połową miliarda przepisów miesięcznie.

Whisk oferuje planowanie posiłków i wyszukiwarkę przepisów, która pomaga lepiej zorganizować swój zasób receptur. Daje także możliwość łatwego kupienia składników od różnych dostawców żywności, w tym Walmart, Amazon Fresh, Instacart i innych.

Jak działa Whisk?

Aby zarejestrować się na Whisk, trzeba podać adres e-mail lub numeru telefonu, jeśli nie chcesz używać Facebooka lub Google login. Użytkowanie konta można zacząć od dodania adresu URL przepisu, który znalazłeś w Internecie.

Whisk wyodrębnia istotne informacje z zapisywanej witryny, takie jak tytuł przepisu, zdjęcie, składniki, czas podawania i inne. Wszystkie dane umieszcza w odpowiednich polach na formularzu dodawanej receptury.

Możesz również dopisać opis lub notatki, a nawet dodać, edytować lub usunąć składniki w zależności od własnych upodobań. Przepis, który odsyła do oryginalnego źródła, może być zapisany bezpośrednio lub dodany do wybranego przez ciebie folderu na Whisk.

Kiedy przejdziesz do gotowania, po otwarciu przepisu nie będzie żadnych reklam, ani innych rzeczy, które zazwyczaj rozpraszają uwagę na stronie z przepisami.

Platforma podaje wartość odżywczą każdego posiłku, oraz informację, czy dane danie wpływa korzystnie na zdrowie, bądź też nie.

Poza tym narzędzie umożliwia użytkownikom skalowanie potrzebnych składników, w dół lub górę, bez wykonywania obliczeń, ani zaglądania do Google.

Whisk idzie na zakupy

Jeśli chcesz zrobić zakup potrzebnych ingrediencji, wystarczy, że klikniesz przycisk, aby utworzyć listę, na której zaznaczysz potrzebne składniki.

Listę możesz udostępnić za pomocą wiadomości SMS, poczty elektronicznej lub adresu URL. W ten sposób umożliwiasz swoim znajomym lub rodzinie przeglądanie, edycję lub zapisywanie i kupowanie potrzebnych ci produktów.

Aplikacje głosowe Whisk, w tym aplikacje dla Bixby, Alexa i Google Assistant, pozwalają dodawać elementy do listy w trybie głośnomówiącym.

Potem w aplikacji wybierzesz, w którym sklepie spożywczym online zrobisz zakupy.

W tym momencie Whisk obsługuje 29 sklepów spożywczych online na całym świecie, w tym największe takie jak Walmart, Instacart, Amazon Fresh i PeaPod w Stanach Zjednoczonych, a także Tesco, Ocado, Waitrose, ASDA i Amazon Fresh w Wielkiej Brytanii, a także GetNow, Woolworths, REWE i inne na różnych rynkach zagranicznych.

Właściciele Whisk zauważają także, że do 2025 r. 70% Amerykanów będzie robić zakupy w sklepach internetowych.