Wideo dnia: Apple o nowych początkach. O tym, jak i po co dzieci uczą się programowania

Dodane: 15.06.2016

Mam Startup

Udostępnij:

– Istnieje przekonanie, że kodowanie jest trudne, przynosi mało sukcesów, a to nie prawda – mówi jeden z bohaterów reklamy Apple. Autorzy kampanii chcą pokazać, że każdy może zacząć naukę programowania. Przekonała Was?

Coraz więcej organizacji na świecie jest zainteresowanych tematyką nauki programowania wśród dzieci. Oprócz tego, że powstaje wiele narzędzi ułatwiających poznawanie technik kodowania, firmy i znane osobistości branży IT angażują się w to, by wesprzeć ideę nauki programowania. Apple wykorzystał ten trend i w swojej najnowszej kampanii pokazał, jak dzieci i młodzież podchodzą do programowania i czego nauczyły się dzięki niemu. Mówią to używając sprzętu Apple’a.

https://youtu.be/cJAGqDYmW1o

Codes.org, organizacja zachęcająca młodzież do nauki programowania, już trzy lata temu zwróciła uwagę na to, że w szkołach kładzie się mały nacisk na ten aspekt rozwoju młodzieży. Zdaniem wielu naukowców, programowanie pomaga w życiu, bo pokazuje jak działa logika i jak prosto wdrożyć ją w codzienność. Nie tylko naukowcy są tego zdania, podobnie myślą także Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Drew Houston.

1. Bill Gates, założyciel Microsoftu, odpowiada na pytanie, czy trzeba być geniuszem, by nauczyć się programować.

https://youtu.be/jdtg1lojGrE

2. Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, tłumaczy czym są „Reapeat Loops” i kiedy warto z nich korzystać.

3. Drew Houston, założyciel Dropboxa, mówi, dlaczego nauka programowania jest ważna dla świata.

Obejrzyj poprzedni odcinek cyklu pt. „Wideo dnia„.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem