Wideo dnia: Koniec z wyciskaniem pasty do zębów z tubki! Czas na kapsułki Poppits

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

W startupach chodzi o poprawianie jakości życia innych. Dlatego też powstaje wiele pomysłów mających usprawnić czynności wykonywane przez nas na co dzień. Tak też jest z Poppits Toothpaste, który uwolni nas od wyciskania pasty do zebów z tubki. Zamiast jej zespół zaproponował kapsułki z pastą.

Zrzut z filmu promocyjnego Poppits Toothpaste 

Według twórców Poppits Toothpaste, co roku 1,3 miliarda plastikowych tubek po paście trafia na wysypiska śmieci. Na to, by nie pozostawiły po sobie tzw. ekologicznego śladu potrzeba tysiąca lat. Dane te mają przekonać potencjalnych klientów do tego, by skorzystali właśnie z Poppits Toothpaste. Oprócz prostoty działania – wystarczy wyjąć kapsułkę i włożyć ją do ust – PT jest przyjazna dla środowiska.

Pomysł na Poppits Toothpaste powstał we wrześniu 2010 roku za sprawą Wayne’a Solana, który został CEO firmy. Dwa lata później jego wniosek przyjęto w Urzędzie Patentowym. Przez lata, wraz z zespołem testował swój wynalazek, by w maju 2016 r. rozpocząć zbiórkę na Kickstarterze, która mogłaby sfinansować pomysł na biznes. Niestety nie udało się zebrać 50 tys. dolarów, które otworzyłoby drogę go masowej produkcji kapsułek.

https://youtu.be/c8VeiUvRqUo

Jesteś ciekaw jakie inne rozwiązania technologiczne dotyczące mycia zębów są dostępne na rynku? Zobacz poniższe propozycje!

https://youtu.be/d0HQdXXMZ3w

Obejrzyj poprzedni odcinek cyklu pt. Wideo dnia.