Wiedza i networking – warsztaty podczas Polish Tech Night vol. 4 w Berlinie

wiedza i networking warsztaty podczas polish tech night vol 4 w berlinie
Udostępnij:
Jaka jest różnica między equity tokens a utility tokens? Jak prowadzić kampanie marketingowe w Niemczech? Czy Berlin to dobre miejsce do rozpoczęcia ekspansji międzynarodowej? Tego dowiecie się na warsztatach podczas #4 Polish Tech Night, które odbędą się 26 września 2018 roku w Berlinie.

Kiedy odbędą się warsztaty i do kogo są skierowane?

W ramach konferencji Polish Tech Night w Berlinie, w przeddzień eventu, czyli 26.09.2018 w godzinach 13:00-19:00 odbędą się warsztaty o prawnej i biznesowej specyfice rynku niemieckiego oraz o formach finansowania startupów. Dowiecie się również, jak prowadzić kampanie marketingowe w Niemczech i jak przygotować się do rozmowy z inwestorem.

Szkolenia są skierowane do każdego, kto zastanawia się nad pozyskaniem dofinansowania za granicą, bierze pod uwagę niekonwencjonalne formy finansowania, a także do przedsiębiorców rozważających ekspansję w Niemczech lub tych, którzy poprzez Niemcy chcą pozyskać kontakty do innych rynków.

Jakie firmy i instytucje możecie poznać podczas warsztatów?

Zastanawialiście się jak tokenizować swoje udziały i zebrać rundę finansowania na blockchainie? Chcecie dowiedzieć się, jaka jest różnica między equity tokens a utility tokens, oraz jak wygląda proces ETO (equity token offering)? Jeśli tak, koniecznie musicie wziąć udział w warsztatach głównego partnera Polish Tech Night, które poprowadzi, Agnieszka Sarnecka, VP Ventures w Neufund.

Podczas warsztatów koncentrujących się głównie na praktycznej wiedzy dla startupów, poza Neufund, uczestnicy będą mieli okazję poznać instytucje otoczenia biznesowego Berlina, jak na przykład Berlin Partner for Business and Technology, którego najlepsi przedstawiciele opowiedzą o wskazówkach i możliwościach rozpoczęcia współpracy z technologicznym, berlińskim ekosystemem. Kancelarię Prawna Härting, której prelegenci przedstawią m.in. aspekty prawne związane z założeniem firmy w Niemczech, czy WestTech Ventures, który przybliży temat smart money oraz dodatkowej wartości firmy z odpowiednim VC. Dodatkowo Talixo opowie, dlaczego zdecydowało się założyć swój biznesowy hub w Berlinie, Go Silicon Valley podpowie, co zrobić, gdy finansowanie startupu pozwala na ekspansję, a agencja Piabo wytłumaczy specyfikę marketingu i komunikacji w Niemczech.

Więcej o prelegentach i ekscytującej agendzie warsztatów dowiecie się na stronie Polish Tech Night. Bilety na całodzienne szkolenie są dostępne tutaj.

Organizatorami wydarzenia są: Eva Galant (Startup Grind), Adam Formanek (SIBB e.V.), Ula Lachowicz i Tobiasz Szarowicz (Polish Berlin Tech), Anna Mencel (BST Media Solutions) oraz Joanna Skuza (joannaskuza.com).

Partner główny: Neufund
Sponsorzy: Sunfish Partners, Härting, Polska Agencja Inwestycji i Handlu
Partnerzy medialni: MamStartup.pl, Artur Kurasiński, Fintek.pl
Partnerzy wydarzenia: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Berlin Parter dla Gospodarki i Technologii, SpeedUp Venture Capital Group, Silicon Allee, SmartNet, Talixo.