WielkaKasa.com – pierwsza, prawie realna gra finansowa zdobywa rynek

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Innowacyjna gra finansowa online stawiająca sobie za cel edukację ekonomiczną młodych Polaków, szturmem podbija ich serca.

Innowacyjna gra finansowa online stawiająca sobie za cel edukację ekonomiczną młodych Polaków, szturmem podbija ich serca.

WielkaKasa.com to pierwsza na polskim rynku gra finansowa osadzona w aktualnej, realnej sytuacji rynkowej. Symulacja łączy elementy wirtualnych gier wieloosobowych z właściwą porcją edukacji w obszarze finansów. Gra Finansowa polega na inwestowaniu wirtualnych środków pieniężnych w określone aktywa (produkty bankowe, akcje, waluty, surowce, fundusze inwestycyjne) w celu maksymalizacji zysku. Ze względu na szeroką gamę instrumentów finansowych gracze mają możliwość poznania i wykorzystania realnych narzędzi finansowych bez ryzyka utraty rzeczywistych pieniędzy. Ponadto poprzez stworzenie kilku równoległych kont gracz ma możliwość sprawdzenia odmiennych strategii inwestowania. Godnym podkreślenia jest fakt, że dane aktualizowane są codziennie; notowania giełdowe dostarcza spółka Notoria Serwis S.A.

Naszym celem jest wsparcie młodych Polaków w ich drodze do finansowego sukcesu – mówi Marcin Trybura, Kierownik Projektu WielkaKasa.com, w firmie DON Sp. z o.o. – Poza wiedzą teoretyczną i informacjami jak inwestować, oferujemy praktyczną naukę inwestowania online; inwestowania bez ryzyka. Szkoląc się na naszej symulacji, gracze mają dużą szansę, aby ustrzec się błędów w momencie inwestowania prawdziwych pieniędzy.

Z bliska obserwuję, jak ważna dla ekonomicznego powodzenia jest praktyczna nauka inwestowania – mówi dr Szymon Truskolaski, adiunkt na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu –  Teoria stanowi podstawę, ale tylko skonfrontowanie jej z realnymi decyzjami kształtuje skutecznego inwestora. Dlatego z pełnym przekonaniem polecam projekt WielkaKasa.com; nie tylko swoim studentom, ale i wszystkim, którzy chcieliby w przyszłości zarabiać na giełdzie, rynku walutowym, czy surowcach.

Edukacyjne gry online, cieszą się dużym powodzeniem w USA i Europie Zachodniej. Psychologowie tłumaczą sukcesy młodych menedżerów, wczesnym rozpoczęciem edukacji ekonomicznej i czynną nauką biznesu poprzez inwestowanie bez ryzyka. WielkaKasa.com otwiera nowe możliwości przed młodym pokoleniem Polaków. Pokoleniem świadomym tego, że same musi zadbać o swoją godną przyszłość.

Wagę edukacji ekonomicznej dostrzegła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości; portal WielkaKasa.com został uznany za projekt wnoszący nową wartość na rynek oraz uzyskał wsparcie finansowe ze środków europejskich. W ciągu najbliższych kilku miesięcy, serwis zamierza stać się numerem jeden w branży gier finansowych online.

www.WielkaKasa.com
facebook.com/WielkaKasa

Autor: Biuro Prasowe WielkaKasa.com
Źródło: Materiały Prasowe WielkaKasa.com