Wielki sukces wspieramkulture.pl – ponad 30 tysięcy złotych na film w 3 tygodnie

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Pierwszy w Polsce serwis crowdfundingowy wspierający wyłącznie projekty kulturalne w krótkim czasie odniósł ogromny sukces. W trzy tygodnie od rozpoczęcia zbiórki na film dokumentalny o Joannie, autorce bloga Chustka – projekt osiągną 114 proc. niezbędnego wsparcia i zostanie zrealizowany.

Pierwszy w Polsce serwis crowdfundingowy wspierający wyłącznie projekty kulturalne
w krótkim czasie odniósł ogromny sukces. W trzy tygodnie od rozpoczęcia zbiórki na film dokumentalny o Joannie, autorce bloga Chustka – projekt osiągną 114 proc. niezbędnego wsparcia i zostanie zrealizowany.

Słowa wsparcia napisane przez Dorotę Wellman, Patrona projektu w serwisie – Opowiedzmy historię Joasi razem! – okazały się prorocze. Po niespełna trzech tygodniach od rozpoczęcia aukcji, projekt otrzymał wsparcie większe od zakładanego, a wpłaty nie przestają wpływać. To fenomen finansowania crowdfundingowego w najczystszej postaci. Okazane wsparcie pozwoli na dokończenie filmu w planowanym terminie.

Zebranie w tak krótkim czasie środków finansowych na realizację projektu, to jeden z najlepszych wyników w historii społecznościowego finansowania projektów w Polsce w ogóle. – To, że projekt zostanie zrealizowany jest największym sukcesem dla jego Twórców, którzy dzięki nam mogą realizować swoje artystyczne plany. Serwis wspieramkulture.pl jest tylko narzędziem, które to umożliwia – mówi dr Ewa Ger, pomysłodawczyni serwisu WspieramKulturę.pl.

Całościowe wsparcie dla projektu filmu dokumentalnego, to również pierwszy sukces najnowszego serwisu crowdfundingowego w Polsce – wspieramkulture.pl. Serwis wystartował w połowie grudnia ubiegłego roku z zarejestrowanymi kilkoma projektami i Patronami, którzy wcześniej zostali wtajemniczeni w zasady jego funkcjonowania. Ale już podczas śniadania prasowego lawinowo zaczęli pojawiać się Wspierający, budując niezwykłą społeczność Mecenasów Kultury. Obecnie, po niespełna miesiącu funkcjonowania serwisu, zarejestrowanych jest blisko 20 różnorodnych projektów, 12 Patronów i prawie 500 Wspierających, a także liczna społeczność na Facebooku.

– Serdecznie dziękuję Wszystkim za wsparcie, za każdą złotówkę, za każde dobre słowo. Jestem pod ogromnym wrażeniem, szczerze, bez najmniejszej kokieterii. Wasz niesamowity odzew jeszcze bardziej nadaje sens temu, co robię, jeszcze bardziej go umacnia. Mam nadzieję, że będę mogła się odwdzięczyć i powstanie film, który dla każdego, zapewne, będzie znaczył co innego, niemniej, na swój sposób poruszy ważne struny. Bardzo się staram, żeby tak było – napisała w serwisie Aneta Kopacz, reżyserka filmu dokumentalnego o Joannie Sałydze.

Premiera filmu dokumentalnego o Joannie, autorce bloga Chustka planowana jest na maj 2013 r. Projekt można wspierać jeszcze przez miesiąc.

źródło: informacja prasowa