Wielkie święto kreatywnych i przedsiębiorczych. Gala Crowdfundingu Crowdfest już w ten piątek!

Dodane: 05.12.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Już w ten piątek w Technoparku Pomerania odbędzie się kolejna edycja święta polskiego crowdfundingu – Gala Crowdfest. W tym roku wydarzenie ma jeszcze większy wymiar gdyż zapoznamy się z historią sukcesu nie tylko jednej platformy finansowania społecznościowego ale czterech.

Crowdfunding od kilku lat podbija serca Polaków, którzy coraz chętniej wspierają swoimi finansami realizację ciekawych pomysłów innych. Szczecińska platforma Wspieram.to wystartowała w 2013 i jest obecnie najprężniej rozwijającym się serwisem tego typu w Polsce. Na kampanie gromadzenia środków na wydanie płyt muzycznych, książek, gier planszowych, ciekawe gadżety czy organizację wydarzeń Polacy wpłacili na Wspieram.to już łącznie ponad 11 tysięcy złotych.

– Spełniamy się umożliwiając innym spełnianie marzeń i realizację śmiałych planów, które kurzyły się w szufladach bez odpowiedniego zastrzyku gotówki na start – opowiada Dominika Zabrocka ze Wspieram.to – W zeszłym roku postanowiliśmy że tak jak pokazujemy sukces kolejnych projektów, warto również pokazać podczas fajnego wydarzenia ludzi, którzy za nimi stoją – pomysłowych, kreatywnych inspirujących, przedstawić ich wspierającej społeczności i wynagrodzić. Tak powstała idea Gali Crowdfest – dodaje. 

Wydarzenie organizowane ponownie w szczecińskim Technoparku Pomerania (Sponsora i Partnera wydarzenia) jest otwarte na wszystkich zainteresowanych nie tylko crowdfundingiem ale również nowymi technologiami, kulturą współpracy, sportem i dobroczynnością. Współorganizatorami tegorocznej edycji są: Pomagam.im – serwis zbiórek na cele dobroczynne, Fans4club – platforma finansowania kampanii klubów sportowych oraz Patronite.pl strona umożliwiająca subskrybcyjne wspieranie ulubionych artystów, twórców i sportowców. Prócz rozdania statuetek dla autorów za wkład w rozwój branży, gości czekać będą study case najciekawszych, największych i najoryginalniejszych polskich przedsięwzięć, prelekcje autorytetów z zakresu crowdfundingu, fundraisingu i marketingu oraz spotkanie z aktorem Krzysztofem Czeczotem czy najpopularniejszym polskim iluzjonistą – Magikiem Y.

– Cieszymy się że Crowdfest na stałe wpisuje się w kalendarz najciekawszych wydarzeń w Polsce a impreza prócz swojego wymiaru merytorycznego zaczyna być również miłą okazją do networkingu i wymiany doświadczeń – mówi Marcin Galicki, założyciel platformy Wspieram.to. – W tym roku zaprosiliśmy do udziału wszystkie platformy należące do Grupy Crowdfunding Polska by pokazać zjawisko współpracującego ze sobą cyfrowego tłumu na wszystkich płaszczyznach – od kreatywności, przez sport do dobroczynności. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych serdecznie, przed nami wieczór pełen wrażeń – dodaje.

Darmowa rejestracja na piątkową Galę znajduje się pod adresem: https://crowdfest2016.evenea.pl/