Willo zgarnia ponad 1,5 miliona złotych

Dodane: 08.02.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Rekord polskiego crowdfundingu został pobity. Na platformie dedykowanej dla crowdfundingu udziałowego – Crowdangels.pl – został sfinansowany projekt Willo – organiczna aspiryna, który pozyskał od internautów 1,572,000.00 zł. To absolutny rekord na polskiej scenie crowdfundingu inwestycyjnego.

fot. materiały prasowe 

Cel minimalny kampanii wyznaczony był na 500 tysięcy złotych, co i tak samo w sobie stanowiło rekordowe wyzwanie. Polski crowdfunding udziałowy jeszcze takiej kwoty nie widział. Co prawda, zarząd spółki Willo planował pozyskać 2 miliony, to jednak projektodawcy i tak mogą czuć satysfakcję. Cel minimalny został osiągnięty w 314,40%. Na sukces kampanii Willo złożyło się 29 inwestorów.

Czym jest Willo?

Willo to spółka działająca w branży para-farmaceutycznej. Willo to również marka organicznych produktów, takich preparatów jak Willo+, naturalny zamiennik aspiryny czy Willo S – suplement rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, niosący ulgę w terapii zwyrodnienia stawów. W chwili obecnej asortyment Willo stanowią cztery produkty i wkrótce ma się powiększyć o kolejne pozycje, min. Willo Femi – dla pań, niosący ukojenie w trakcie menstruacji.

Czy inwestorzy Willo zarobią?

Jeszcze w trakcie trwania kampanii na Crowdangels.pl spółka pozyskała wyśmienitych partnerów do współpracy. Dystrybucją preparatów Willo zajmuje się grupa PDG (Pharma Distribution Group), która wprowadza Willo do kilkunastu tysięcy polskich aptek. Z kolei sieć aptek Dr. Optima została ambasadorem marki Willo i intensywnie promuje organiczne preparaty Willo wśród swoich pacjentów. W bieżącym roku spółka planuje zwiększyć sprzedaż preparatów Willo kilkudziesięciokrotnie w porównaniu do 2016r.!

Willo jest już dostępne setkach aptek, sklepów zielarskich i sklepów ze zdrową żywnością , a zasięg spółki stale rośnie. Można zakładać, że z kapitałem pozyskanym z crowdfundingu, rozwój spółki będzie jeszcze szybszy i skuteczniejszy.

Czy inwestorzy zarobią? Pewnie tak. Jeszcze w trakcie kampanii na Crowdangels.pl, zarząd spółki ogłosił, iż przewiduje, że w 2020 roku dywidenda na jeden udział wyniesie 1000 zł, czyli tyle ile wynosiła cena emisyjna udziału na platformie crowdfundingowej.