Windows 8 Briefing w AIP Business Link w Krakowie

windows 8 briefing w aip business link w krakowie
Udostępnij:
W dniu 20 kwietnia 2012 r. o godzinie 18:00 w AIP Business Link w Krakowie odbyło się spotkanie związane z premierą Windows 8. Celem spotkania było przekazanie informacji dotyczących nowego systemu operacyjnego, szkolenie i dyskusja w temacie tworzenia aplikacji i zarabiania na nich ...

W dniu 20 kwietnia 2012 r. o godzinie 18:00 w AIP Business Link w Krakowie odbyło się spotkanie związane z premierą Windows 8. Celem spotkania było przekazanie informacji dotyczących nowego systemu operacyjnego, szkolenie i dyskusja w temacie tworzenia aplikacji i zarabiania na nich, a także stworzenie korzystnego środowiska do zawarcia nowych kontaktów biznesowych przez przedstawicieli branży.


Spotkanie otworzyła prelekcja Mariusza Kędziory, IT Pro Evangelist Microsoftu, poruszył on główne idee funkcjonalności nowego systemu operacyjnego, który – jak zaznaczył - został zaprojektowany od nowa, nie jako kontynuacja dotychczasowych wersji Windowsa. Ponadto zademonstrował obecnym na spotkaniu nowy interface i innowacyjne rozwiązania, w jakie wyposażony został Windows 8. Zachęcał do rejestracji na platformie MetroOne.pl – inicjatywie Microsoftu, która umożliwia dostęp do bazy wiedzy w postaci artykułów czy tutoriali na tematy związane z tworzeniem aplikacji na Windows 8. Daje także dostęp do utworzonych przez innych użytkowników projektów, do których możemy dołączyć, czy bazy ludzi, spośród których możemy dobrać zespół projektowy do zrealizowania własnego pomysłu.

W drugiej części spotkania głos zabrał Eugeniusz Licznarowski, Academic Lead Microsoftu. Przedstawił model współpracy Microsoftu z developerami, sposoby rozpowszechniania stworzonych aplikacji, a także kilka najkorzystniejszych form zarabiania na własnych aplikacjach. Przybliżył również zasady certyfikacji, które ustanawiają pewien standard dla tworzonych aplikacji, będąc równocześnie barierą dla tych aplikacji, które odbiegają jakością od przyjętych wymagań.

Bartłomiej Zass, ISV Developer Evangelist firmy Microsoft, jako ostatni z prelegentów przedstawił techniczne aspekty tworzenia aplikacji. Opowiadał jak z perspektywy programisty wygląda pisanie aplikacji na platformę MetroOne, który z języków programowania jest najkorzystniejszy i jakie zmiany zostały wprowadzone względem aplikacji np. na system Windows Phone. W czasie swojej prezentacji udzielił programistom wielu cennych wskazówek, przedstawiając najważniejsze kwestie na przygotowanych demach, co pozwoliło bez trudu odnaleźć się w prezentowanych zagadnieniach.

W trakcie każdej części spotkania uczestnicy i zaproszeni dziennikarze zadawali pytania organizatorom. Na koniec skosztowali smakowitego cateringu i drinków stworzonych specjalnie na tę okazję, podczas wieczornego koktajlu. Zadowoleni i nasyceni informacjami, pysznymi przekąskami, ale przede wszystkim nowymi kontaktami biznesowymi świętowali premierę nowego Windowsa do samego rana.

- To impreza, która na długo pozostanie w pamięci jej uczestników szczególnie z perspektywy pozyskania nowych kontaktów biznesowych, które w przyszłości mogą przynieść im wiele profitów” – twierdzi Krzysztof Kusiak, Manager AIP Business Link Kraków.

źródło: informacja prasowa