WinQbator inwestuje w innowacyjny komunikator GSM

winqbator inwestuje w innowacyjny komunikator gsm
Udostępnij:
WinQbator, fundusz zalążkowy z grupy W Investments, podpisał pierwszą umowę inwestycyjną - ze spółką Wristy Technologies, która zamierza wprowadzić na rynek na rynek Polski oraz - następnie - w innych krajach Unii Europejskiej innowacyjny komunikator GSM.

WinQbator, fundusz zalążkowy z grupy W Investments, podpisał pierwszą umowę inwestycyjną - ze spółką Wristy Technologies, która zamierza wprowadzić na rynek Polski oraz - następnie - w innych krajach Unii Europejskiej innowacyjny komunikator GSM, który na nowo odkrywa sposób komunikowania się z bliskimi.

WinQbator to fundusz zalążkowy, który wyszukuje atrakcyjne pomysły biznesowe. Taki właśnie jest projekt komunikatora Wristy™, wpisujący się w światowy trend rozwoju technologii wearable, czyli urządzeń do noszenia na sobie, oraz w trend rozwoju produktów komunikacyjnych. Filozofią naszego funduszu jest nieograniczanie się do finansowania przedsięwzięcia - pracujemy z pomysłodawcą nad całościową oceną pomysłu oraz nad przygotowaniem do rozpoczęcia działalności. Ten innowacyjny polski projekt jest przykładem, że w naszym kraju są pomysły nowatorskie - takich właśnie przedsięwzięć poszukujemy - mówi Piotr Pietrzak, wiceprezes zarządu WinQbator.

Komunikator Wristy™ będzie przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, dzięki czemu jako pierwszy na rynku umożliwi łatwą, szybką i skuteczną komunikację łączącą pokolenia w sytuacjach, w których korzystanie z innych urządzeń (w tym telefonów) jest utrudnione.

Urządzenia wearable - czyli do noszenia na sobie - to segment zyskujący coraz większą popularność i wpisujący się w trend "Internetu rzeczy". Stają się coraz częściej fragmentem naszej codzienności, ułatwiając komunikację, monitorując stan zdrowia, wspierając codzienne treningi a nawet uzupełniając pewne niedoskonałości właściciela, np. słabszy wzrok lub słuch.

WinQbator oraz W Investments zainwestują w Wristy Technologies w pierwszej rundzie finansowania kwotę około 850 tys. zł, które zostaną przeznaczone na rozwój oraz wprowadzenie komunikatora Wristy™, na rynek Polski oraz - w dalszej kolejności - na inne rynki Unii Europejskiej. WinQbator jest funduszem zalążkowym z grupy W Investments, który otrzymał wsparcie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 3.1.

źródło: informacja prasowa