WinVentures inwestuje w EcoCar

winventures inwestuje w ecocar
Udostępnij:

WinVentures (dawne WI EEC) – fundusz venture capital, dostarczający kapitał na start i rozwój dla polskich małych i średnich firm – zainwestował w spółkę EcoCar S.A., firmę transportową o unikalnym na skalę europejską modelu biznesowym.

EcoCar jest odpowiedzią na rozproszony i jakościowo niezestandaryzowany rynek usług taksówkowych w Polsce, w którym o klienta zabiegają liczne korporacje taksówkowe, zrzeszające kierowców posiadających własne samochody, taksówkarze indywidualni, kierowcy świadczący tzw. przewóz osób oraz operatorzy mobilnych aplikacji do zamawiania taksówek.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Innowacyjność modelu działania EcoCar wynika z tego, iż jest on wzorowany na profesjonalnym przedsiębiorstwie transportowym – firma posiada własne samochody, zatrudnia kierowców a optymalizacją przejazdów ma zarządzać system informatyczny. Różnicą jest to, że EcoCar nie przewozi towarów, tylko zapewnia transport osobom, a sposób w jaki świadczy usługi, stanowi o jego przewadze konkurencyjnej i jest podstawowym czynnikiem jej sukcesu. – mówi Małgorzata Walczak, prezes zarządu i partner zarządzający Funduszu WinVentures.

Działalność Spółki charakteryzuje proekologiczne nastawienie – kierowcy przechodzą kurs z zasad ekonomicznej jazdy, samochody wyposażone są w instalacje gazowe.

Klient EcoCar, zamawiając taksówkę, za każdym razem otrzymuje tę samą, wysokiej jakości usługę – identycznie wyglądający samochód średniej klasy, nie starszy niż dwa lata, w kolorze białym, z przyciemnianymi szybami tylnymi oraz wizualną identyfikacją zlecenia; kierowcy EcoCar są szkoleni w zakresie obsługi klienta, zlecenie można złożyć telefonicznie lub za pomocą aplikacji mobilnej, a każda taksówka wyposażona jest w terminal do płatności kartami (istnieje również możliwość rozliczenia w ramach założonego rachunku klienta). Biorąc pod uwagę, iż koszt przejazdu dla klienta nie odbiega od oferowanej przez największe korporacje taksówkowe, stosunek jakości do ceny świadczonych przez EcoCar usług jest niedostępny dla konkurencji. – mówi Aneta Ogrodniczek, prezes zarządu EcoCar.

Spółka zamierza przeznaczyć otrzymane z funduszu środki na zwiększenie floty samochodów, stworzenie systemu informatycznego oraz ekspansję krajową (obecnie spółka świadczy usługi na terenie Warszawy). W ciągu najbliższych pięciu lat EcoCar zamierza zdobyć pozycję lidera w zakresie obsługi klienta biznesowego w Polsce. W przyszłości firma będzie również dysponować flotą samochodów elektrycznych.