Wirtualna Polska kupi sieć biur podróży My Travel

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Wirtualna Polska Holding poprzez spółkę Wakacje.pl kupi sieć biur podróży My Travel. Transakcja będzie opiewać na niemałą kwotę 10-19 mln zł i nastąpi w trzecim kwartale 2019 roku.

fot. unsplash.com

Wartość transakcji wyniesie od 10 do 19 milionów złotych, przy czym, jak podaje serwis Wirtualne Media, Wakacje.pl zapłaci 7,9 mln zł za udziały My Travel, a pozostała kwota będzie zależeć od znormalizowanej EBITDA firmy.

My Travel ma obecnie 116 salonów w mniejszych miejscowościach, w których słabo rozwinięte są punkty należące do Wakacje.pl. Zakup ten jest formą realizacji zrównoważonej obecności w kanałach online i offline.  

Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl, komentuje zakup – Zorganizowana turystyka zagraniczna ma to do siebie, że bardzo silny nadal jest efekt ROPO (Research Online Purchase Offline), szacowany na poziomie 60 proc. W racjonalnej perspektywie nie widać przesłanek, by współczynnik ten miał drastycznie spadać. 

Decyzja o sprzedaży spółki jest umotywowana tym, że jest to szansa na szybszy rozwój przedsięwzięcia. Damian Ozga, prezes My Travel, powiedział serwisowi Wirtualne Media, że dla jego zespołu jest to okazja, żeby dołączyć do ambitnego zespołu i wspólnie brać udział w rozwoju rynku.