Wirtualna Polska ponownie na zakupach. Tym razem przejmuje portal Benchmark.pl

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

wirtualna polska

Udostępnij:

Wirtualna Polska Media nabyła 100% udziałów spółki Benchmark.pl. To jeden z czołowych portali internetowych o tematyce komputerowej, nowych technologii, gier video oraz sprzętu elektronicznego. Kwota transakcji wyniosła 14,1 mln złotych.

– Cieszę się, że Wirtualna Polska Holding z sukcesami kupuje nie tylko serwisy e-commerce, ale też te w obszarze mediów. Benchmark.pl to ważny na polskim rynku portal, który zapewni użytkownikom WP ciekawy i unikatowy content. Transakcja pozwoli też na otwarcie nowych możliwości przychodowych, spółki rozpoczęły już pracę nad wspólną ofertą reklamową dla klientów – mówi Joanna Pawlak, wiceprezes Wirtualnej Polski Holding.

Wirtualna Polska kupiła udziały w portalu od Komputronik, spółki będącej jednym z największych dostawców sprzętu elektronicznego w Polsce oraz od osoby fizycznej, założyciela Benchmark.pl. Na kwotę transakcji w wysokości 14,1 mln zł składa się wartość przedsiębiorstwa Benchmark w wysokości 12 mln zł oraz 2,1 mln zł środków pieniężnych w spółce.

Benchmark.pl

Treści portalu Benchmark.pl docierają każdego miesiąca do 3 mln Polaków. Są to głównie recenzje, testy i teksty opiniotwórcze. Akwizycja umacnia Wirtualną Polskę na rynku wydawców internetowych, w szczególności w kategorii serwisów technologicznych.

– Benchmark jest piątym serwisem technologicznym w naszym portfolio. Nie tylko wzbogaca tematycznie publikowane przez nas treści, ale pozwoli zwiększyć przewagę nad konkurencją w tym obszarze. Z Benchmarkiem nasz zasięg może być niemal dwukrotnie wyższy niż kolejnego z konkurentów. Chcemy nadal współpracować z całym zespołem, który od lat tworzy serwis zapewniając mu wysokiej jakości treści. Nasza redakcja technologiczna będzie najliczniejsza w Polsce – mówi Marcin Bartnicki, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

Akwizycje WP

Zrealizowana właśnie akwizycja jest drugą transakcją jaką Wirtualna Polska zrealizowała w tym tygodniu. Na początku tygodnia informowaliśmy, że WP kupiło spółka Szallas będącą właścicielem internetowego portalu do rezerwacji noclegów.