Wirtualna Polska przejmuje Extradom.pl za 75 mln złotych

wirtualna polska przejmuje extradompl za 75 mln zlotych
Udostępnij:
WP Holding SA kupuje 100% udziałów w spółce Extradom.pl Sp. z o.o., specjalizującej się w sprzedaży projektów architektonicznych online. Wartość transakcji wyniosła 75 mln zł. Extradom.pl będzie kolejnym serwisem w kategorii dom i wnętrze wyraźnie wzmacniając pozycję holdingu w w tej kategorii.

Extradom to lider rynku sprzedaży projektów architektonicznych online, agregujący ponad 18 tys. projektów budowlanych, zapewniający użytkownikom szeroki wybór i profesjonalne doradztwo.

– Wirtualna Polska staje się jeszcze bardziej e-commerce’owa i bardziej wrocławska. W tym mieście siedzibę ma nasze odzieżowe Domodi, wnętrzarski Homebook i finansowy TotalMoney. Dziś, do tych liderów w swoich kategoriach w Polsce, dołącza Extradom. To nie jest serwis z setkami tysięcy użytkowników. To jest serwis użytkowników z setkami tysięcy złotych potrzeb. Traktujemy tę akwizycję jako wejście w rynek e-commerce budownictwa jednorodzinnego – mówi Jacek Świderski, prezes WP Holding SA.

Extradom działa od 2000 roku. Spółka, oprócz sprzedaży projektów architektonicznych, stworzyła pierwszy w Polsce portal społecznościowy dla osób budujących domy, który jest źródłem inspiracji i praktycznych informacji dotyczących budowy.

Wejście do holdingu Wirtualnej Polski to dla Extradom możliwość dynamicznego rozwoju i poszerzenia grona klientów. Cieszymy się, że możemy być częścią tak ambitnej grupy, lidera polskiego Internetu. Dzięki temu będziemy korzystać z ogromnych doświadczeń i zaplecza biznesowego przy rozwijaniu serwisu. To szczególny moment dla spółki i naszych pracowników – mówi Katarzyna Jankowska, General Manager w Extradom.pl.

– Dzięki połączeniu Extradom i Homebook będziemy mogli skupić się na poprowadzeniu polskiego konsumenta przez całą ścieżkę zakupową od projektu domu, poprzez materiały budowlane, aż do wyposażenia wnętrz. Klienci Extradom corocznie wydają kilka miliardów złotych w procesie budowy swoich domów – będziemy pomagać im w optymalizacji decyzji zakupowych – podobnie jak robimy to w innych marketplace’ach grupy WP – mówi Grzegorz Kruk, VP e-commerce w WP Holding SA.

Połączenie Extradom i Grupy Domodi pozwala nam stworzyć jeszcze lepszą ofertę dla ponad 500 sklepów e-commerce, współpracujących dziś z Homebook.pl oraz dla setek architektów i pracowni obecnych w obu serwisach. Zarówno Extradom, jak i Homebook mają dziś silne, rozpoznawalne brandy w branży Home&Living oraz oferują komplementarne wobec siebie rozwiązania, które dają architektom, pracowniom, producentom oraz sklepom łatwy dostęp do rynku online – mówi Adam Plona, prezes Grupy Domodi, do której należy Homebook.pl.