Wirus w przymierzalniach odzieżowych? Startup z Katowic znalazł rozwiązanie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Wirus w przymierzalniach odzieżowych? Startup z Katowic znalazł rozwiązanie

Udostępnij:

Laureat konkursu “Kopalnia Start-upów”, spółka Maskup, wprowadziła na rynek produkt umożliwiający bezpieczne i higieniczne przymierzanie ubrań w sklepach odzieżowych. Mask∙up higieniczny to osłona na twarz i głowę chroniąca przed bezpośrednim kontaktem skóry z odzieżą, na której pozostały bakterie, wirusy i zanieczyszczenia po poprzednim kliencie. Celem założycielek Maskup jest wsparcie klientów oraz firm z branży odzieżowej, szczególnie w czasie trwającej pandemii.

Higieniczne przymierzanie ubrań

Mask∙up higieniczny to osłona wykonana z transparentnego, lekkiego materiału, którą użytkownik nakłada na głowę, tworząc izolację między twarzą a przymierzanym ubraniem. Dzięki temu klienci nie muszą obawiać się bezpośredniego kontaktu z pozostawionymi na odzieży bakteriami, wirusami, sebum czy plamami z makijażu.

Mask∙up higieniczny gwarantuje powrót klientów do sklepów odzieżowych oraz higieniczne, bezstresowe zakupy, a dodawany do zakupów online, ogranicza również straty spowodowane plamami z makijażu.

Koniec z zamkniętymi przymierzalniami

Maskup ma na celu wsparcie firm odzieżowych, które w wyniku pandemii wielokrotnie musiały zamykać przymierzalnie. Oferując swoim klientom mask∙up higieniczny, gwarantują im wyższy poziom ochrony oraz zachowanie należytego standardu higieny.

„Wierzymy – mówią założycielki, Maria i Julita Pawińskie – że nasz produkt może pozwolić na zachowanie otwartych przymierzalni, nawet w trakcie czwartej fali pandemii”.

Maskup – M jak… mniej odpadów tekstylnych

Główną ideą przyświecającą założycielkom Maskup jest nie tylko troska o klienta, ale również ochrona środowiska. Ubrania zabrudzone makijażem to powszechny widok w sklepach. 30% odzieży nie sprzedaje się, a 1/5 niesprzedanych ubrań zostaje poplamionych makijażem w trakcie przymiarek. Tony zniszczonej odzieży trafiają na wysypiska śmieci, prowadząc do szkód środowiskowych i strat finansowych marek odzieżowych.

Mask∙up higieniczny chroni ubrania przed plamami z makijażu. Dzięki temu przymierzana odzież pozostaje czysta i nadaje się do sprzedaży. Co więcej, klienci stosując mask∙up w domu, chronią swoje bluzki oraz koszulki przed zabrudzeniem, wydłużając ich czas użytkowania.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem