Wisdio pozyskało kolejnych inwestorów

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Działający globalnie, a pochodzący z Polski, serwis internetowy wisdio.com przyciągnął kolejnych inwestorów – trzy fundusze inwestycyjne oraz trzech inwestorów prywatnych zdecydowało o dołączeniu do grona akcjonariuszy WISDIO S.A. Spółka wyemitowała akcje nowej serii o wartości ok. 0,5 mln PLN.

Działający globalnie, a pochodzący z Polski, serwis internetowy wisdio.com przyciągnął kolejnych inwestorów – trzy fundusze inwestycyjne oraz trzech inwestorów prywatnych zdecydowało o dołączeniu do grona akcjonariuszy WISDIO S.A. Spółka wyemitowała akcje nowej serii o wartości ok. 0,5 mln PLN.

Wisdio jest platformą wymiany wiedzy, która wykorzystując zaawansowane technologie i algorytmy, rozwiązuje prosty problem, z którym spotykamy się na co dzień: od kogo uzyskać właściwą informację na pytanie lub problem, który chcemy rozwiązać. Wisdio rozpoznając kontekst pytania oraz budując profile wiedzy użytkowników, potrafi automatycznie dopasować pytanie do właściwych osób i uzyskać odpowiedź w imieniu pytającego.

Projekt Wisdio jest jeszcze w fazie dostrajania finalnej wersji produktu, jednak działa już zarówno na rynku polskim, jak i amerykańskim. Odniósł także już pierwsze sukcesy, znajdując się w ścisłym finale tegorocznej edycji konkursu Startup Fest, organizowanego przez Agorę i portal Gazeta.pl.

Spółka wyemitowała akcje nowej serii o wartości ok. 0,5 mln PLN, które zostały objęte przez fundusze inwestycyjne: Futuris S.A., Runicom S.A., Black Pearl Capital S.A. oraz tzw. aniołów biznesu: Przemka Plutę – szefa PayPal CEE, Mikołaja Walkowa – CFO w Carrywater Group S.A. oraz Przemysława Gontarza – CEO w Netteam Solutions. Także dwaj dotychczasowi akcjonariusze – fundusz inwestycyjny Carrywater Ventures Limited oraz pomysłodawca i CEO spółki – Sebastian Zontek zdecydowali zwiększyć swój udział kapitałowy w przedsięwzięciu.

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, pozyskany w ten sposób kapitał zostanie przeznaczony na dalszy rozwój platformy Wisdio, w tym przede wszystkim na prace nad rozwojem algorytmów opartych o sztuczną inteligencję, poszerzanie dostępu do platformy z urządzeń mobilnych i innych serwisów społecznościowych. W najbliższych planach spółki jest także wdrożenie usług komercyjnego udostępniania wiedzy przez ekspertów.

Gratulujemy ekipie Wisdio pozyskania funduszy i z ciekawością przyglądamy się dalszemu rozwojowi projektu!

źródło: informacja prasowa