Wkrótce Chińczycy będą płacić za zakupy smartfonem z Androidem

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Android podejmuje walkę z głównym rywalem. Bankier.pl podaje, że w Chinach rozpoczęto prace nad systemem płatności podobnym do Apple Pay. Czy wkrótce smartfony z systemem od Google będą stanowić alternatywę dla kart płatniczych? 

Zdjęcie royalty free z Fotolia

System Apple Pay umożliwia płatności bezgotówkowe za pomocą systemu NFC – radiowej komunikacji bliskiego zasięgu. Autoryzacja jest dokonywana za pomocą Touch ID i odcisku palca, a w przypadku wyższych kwot – kodu PIN. Schemat działania jest podobny podczas korzystania ze zbliżeniowych kart płatniczych. Jak odpowiada na to Android?

„Want China Times” informuje, że nad systemem płatniczym dla giganta z Mountain View pracuje chińska organizacja płatnicza China UnionPay. Rozwiązanie proponowane przez tę firmę jest niemal kopią Apple Pay. Płatność będzie dokonywana przy użyciu NFC, a czytnik linii papilarnych umożliwi autoryzację aplikacji i dokonanie płatności. 

Twórcy systemu płatności na Androida rozpoczęli rozmowy na temat współpracy z Lenovo i Coolpad, czołowymi chińskimi producentami smartfonów. UnionPay nie wyklucza możliwości dopłacania firmom produkującym urządzenia za umieszczanie w nich modułu NFC. Dzięki temu system będzie miał szansę wystartować na rynku krajowym w trzecim kwartale przyszłego roku.