Właściciel GetHome przejmuje Platformę Mieszkaniową. Firmy pomogą deweloperom i pośrednikom w sprzedaży mieszkań

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Property Group kupuje Platformę Mieszkaniową

Udostępnij:

Na początku stycznia 2023 r. firma Property Group – właściciel portalu RynekPierwotny.pl, GetHome.pl i platformy analitycznej big data RynekPierwotny.pl – nabyła 75% udziałów w spółce Platforma Mieszkaniowa.

– Dołączenie do rodziny Property Group to dla nas nowe otwarcie, które wiąże się przede wszystkim z finansowym bezpieczeństwem i dostępem do najnowocześniejszych technologii i zaplecza profesjonalistów. Bez wątpienia rok 2023 będzie dla nas przełomowy i przyczyni się do dynamicznego rozwoju naszych usług. Otwierając przed pośrednikami największą bazę nowych mieszkań z portalu RynekPierwotny.pl mamy pewność, że klienci jeszcze szybciej i w bardziej dopasowany sposób znajdą mieszkanie zgodne z ich potrzebami i możliwościami finansowymi – mówi Joanna Kochanowska, członek zarządu Platformy Mieszkaniowej.

Platforma Mieszkaniowa od 2014 r. łączy ofertę deweloperów z pośrednikami nieruchomości i ich klientami, wspierając sprzedaż inwestycji mieszkaniowych z rynku pierwotnego. Połączenie obu podmiotów ma zaowocować nowymi, skutecznymi rozwiązaniami dla wszystkich uczestników rynku.

Przeczytaj również 👉 W jakim kierunku zmierza budownictwo? Startupy wyznaczają drogę

Wyniki Platformy Mieszkaniowej

Z Platformą Mieszkaniową współpracuje blisko 15 000 pośredników.

W ubiegłym roku firma wspierała sprzedaż ponad 600 inwestycji mieszkaniowych, realizując ok. 150-200 transakcji miesięcznie w modelu success fee. Z jej usług korzysta ok. 35 000 klientów rocznie.

Cele Property Group

Właściciele  Property Group do końca 2023 roku stawiają za cel podwojenie liczby transakcji, przeprowadzonych za pomocą Platformy Mieszkaniowej na rynku pierwotnym. W pierwszej kolejności mają to umożliwić nowoczesne rozwiązania technologiczne, pozwalające na automatyzację i optymalizację procesów związanych z komunikacją i obsługą na linii deweloper-pośrednik-klient.

Przeczytaj również 👉 W dłuższej perspektywie na rynku portali nieruchomości wygra wskaźnik jakościowy a nie ilościowy. Rozmawiamy z Dominikiem Błaszczykiewiczem z GetHome.pl