Woblink.mobi – pierwsza polska księgarnia dla użytkowników Kindle’a

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Woblink otwiera Woblink MobiStore – pierwszą i jedyną polską e-księgarnię dla użytkowników czytnika Kindle, dostępną bezpośrednio z poziomu urządzenia. Bezpośrednich płatności można dokonać za pomocą najszybszego systemu płatności on-line w Polsce – YetiPay.

Woblink otwiera Woblink MobiStore – pierwszą i jedyną polską e-księgarnię dla użytkowników czytnika Kindle, dostępną bezpośrednio z poziomu urządzenia. Bezpośrednich płatności można dokonać za pomocą najszybszego systemu płatności on-line w Polsce – YetiPay.


Możliwość czytania polskich książek ponad 60 najlepszych wydawnictw na najpopularniejszym w Polsce i na świecie czytniku Kindle to wydarzenie absolutnie przełomowe. Woblink udostępnia rozwiązanie, na które czekali wszyscy użytkownicy czytnika Kindle Amazon chcący w łatwy i legalny sposób korzystać z e-booków. Nawigacja po e-sklepie odbywa się z poziomu urządzenia, a łatwe i intuicyjne zakupy dokonuje się za pomocą jednego kliknięcia dzięki mikropłatnościom YetiPay.

Od najbliższego piątku (16 marca 2012 r.), dzięki można kupować tysiące polskich e-booków na czytnik Kindle, korzystając z dwóch metod płatności. Po pierwsze, identycznie jak w sklepie Amazon, czyli dzięki nawigacji po księgarni Woblink MobiStore dokonywanej bezpośrednio na czytniku. Płatności dokonuje się za pomocą systemu mikropłatności on-line – YetiPay. Zasilenie konta w YetiPay dowolną kwotą umożliwia kupowanie książek dosłownie jednym kliknięciem. Po zakupie pliki zostają przesłane prosto na czytnik – tak samo, jak przy zakupach w Amazonie.

Druga możliwość to kupowanie za pośrednictwem portalu woblink.com. Na portalu można wybierać dowolną opcję płatności za książki: kartą kredytową, e-przelewem lub  z  systemem YetiPay. Po zakupie należy dokonać prostej synchronizacji czytnika z aplikacją desktopową Woblink, a książki zostaną przesłane na  urządzenie. E-booki po zakupie można również ściągnąć na Kindle pobierając plik na dysk PC z wirtualnej półki użytkownika na woblink.com i podłączając czytnik do komputera przez kabel USB.

E-booki pobrane z katalogu na www.woblink.mobi to pliki w formacie MOBI oznaczone tzw. watermarkiem. Udostępnienie tego formatu wymaga rezygnacji ze standardowego systemu DRM. Coraz więcej płynących ze świata i z krajowego rynku informacji wskazuje na to, że jest i będzie to powszechnie akceptowane i skuteczne rozwiązanie. Watermark to precyzyjne, indywidualne dla każdej transakcji oznakowanie plików, zawierające dane, które pozwalają na identyfikację osoby, która pozwoliła na ewentualne skopiowanie pliku. Oznaczenie jest niewidoczne i absolutnie nieuciążliwe dla użytkownika.

Jak kupować e-booki na Woblinku przez czytnik Kindle?
Załóż konto w YetiPay, dodaj na nie środki i zaloguj się. Korzystając z konta YetiPay dokonujesz płatności on-line w kilka sekund. Wybierasz produkt i potwierdzasz transakcję; to tylko dwa kliknięcia. W przeglądarkę Silk na swoim czytniku wpisz adres www.woblink.mobi Załóż konto na Woblinku lub zaloguj się (jeśli już je posiadasz). Przeglądaj katalog i kupuj swoje ulubione e-booki, a system woblink.mobi sam umieści Twoje książki w zasobach czytnika.

źródło: informacja prasowa