Wolontariusze na gdyńskich cmentarzach będą mieli bezdotykowe puszki. Rozwiązanie dostarczy startup z PPNT

Udostępnij:
Startup Posbit z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni dostarczy rozwiązania do płatności bezgotówkowej dla organizacji charytatywnych, które 1 listopada będą prowadzić zbiórki na gdyńskich cmentarzach. 

Pandemia koronawirusa zmieniła naszą rzeczywistość w większości aspektów naszego życia. Płatności bezdotykowe stały się popularne jak nigdy wcześniej. Sięgają po nie również organizacje charytatywne. Zbliżające się Święto Zmarłych to czas zadumy, ale również licznych zbiórek na szczytne cele. Ponieważ ryzyko epidemiologiczne cały czas się nasila, na gdyńskich cmentarzach będzie można przekazywać datki w formie bezgotówkowej. Umożliwi to Vuyap – rozwiązanie stworzone przez startup Posbit. 

– Pandemia z jej dystansem społecznym, niechęć do noszenia gotówki w portfelu oraz dynamiczny rozwój płatności za pomocą smartfona powodują, że zbiórki publiczne organizowane przez ludzi dobrej woli stają się coraz trudniejsze. Nawet jeżeli ktoś chce się dołożyć do szczytnego celu, czasami zwyczajnie nie ma jak. Przecież swojej karty płatniczej do puszki nie wrzuci! Dlatego powstał Vuyap! Żeby rozwiązać ten problem. Nie potrzeba terminala płatniczego ani żadnej specjalnej aplikacji, wystarczy naklejka i smartfon – czytamy na blogu Posbit.

Jak to działa?

Rozwiązanie jest bardzo proste. Jak tłumaczą jego twórcy nie wymaga ani terminala płatniczego, ani żadnej dedykowanej aplikacji. Wystarczy smartfon i naklejka z tagiem NFC lub kodem QR, którą można nalepić w dowolnym miejscu. Na stronie firmy znajdziemy również krótką instrukcję, która wyjaśnia, jak w 3 prostych krokach dokonać płatności:

  1. Zbliżamy smartfon z włączoną funkcją NFC do naklejki z tagiem NFC. Jeżeli nie ma NFC w telefonie, to można zeskanować kod QR. Następnie zostajemy automatycznie przekierowani do strony płatności.
  2. Na ekranie pojawia się możliwość wyboru jednej z proponowanych wartości datku lub sami ją wpisujemy.  
  3. Wybieramy płatność w Google Pay lub Apple Pay albo podajemy dane karty płatniczej. Zatwierdzamy i datek zostaje przekazany.

Vuyap zostanie wykorzystany w Święto Zmarłych

Jak podaje serwis cashless.pl podczas zbliżającego się Święta Zmarłych rozwiązanie od Posbit zostanie wykorzystane na cmentarzach w Gdyni. Wolontariusze będą tam zbierać pieniądze na rzecz Hospicjum im. św. Wawrzyńca.