Wolt numerem 1 w tegorocznym rankingu startupów Tech5

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Wolt numerem 1 w tegorocznym rankingu startupów Tech5

Udostępnij:

Wolt, firma technologiczna z siedzibą w Helsinkach, znana ze swojej platformy do zamawiania posiłków, zdobyła tytuł „najbardziej obiecującego startupu” z całej Europy w siódmej edycji konkursu dla startupów Tech5. W rankingu krajowym, pierwsze miejsce w Polsce zajęło Tylko – innowacyjna firma meblarska, która dzięki możliwościom, jakie daje rozszerzona rzeczywistość, pozwala swoim klientom na testowanie projektów spersonalizowanych półek i szafek w ich domach.
Plebiscyt Tech5 jest wizytówką dla najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie, umożliwiającą im dołączenie do grona najlepszych firm, inwestorów i ekspertów z całego kontynentu. Społeczność Tech5 jest efektem współpracy pomiędzy holenderską spółką Adyen i TNW, które połączyła wspólna pasja do technologii. Tegoroczni zwycięzcy zostali wyłonieni przez zespół inwestorów i wpływowych ekspertów, którzy ocenili startupy w oparciu o znaczące inwestycje, inicjatywy społeczne, rozwój zespołu i obecność w mediach.

– Każdego roku konkurs Tech5 staje się coraz bardziej wymagający, a tegoroczny poziom zdecydowanie przekroczył nasze oczekiwania. Działające dzisiaj przedsiębiorstwa europejskie wierzą w innowacyjność i kreatywność mocniej niż kiedykolwiek. Cieszymy się, że możemy dać tym firmom platformę do spotkań z innowatorami o podobnych poglądach. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że Wolt jest jednym z naszych partnerów i z przyjemnością myślimy o współpracy z firmą w przyszłości, odmieniając wspólnie sektor dostaw żywności – mówi Roelant Prins, dyrektor handlowy Adyen.

Wolt: Dostarczanie żywności w pogarszających się warunkach klimatycznych

Wolt pomaga klientom zaspokoić ich głodowe pragnienia o każdej porze i w każdym miejscu dzięki łatwej w użyciu aplikacji oferującej dostawę żywności do domu lub biura. Platforma firmy skupia obecnie ponad 15 tysięcy restauracji, które obejmują 90 miast w 23 krajach.

W 2019 roku Wolt zaczął proces rekompensaty emisji Co2, którą wytwarzają dostawy, począwszy od roku 2015. Z tego powodu spółka nawiązała współpracę z firmą South Pole w celu zakupu kredytów węglowych – wykorzystywanych do finansowania projektów ponownego zalesiania i ochrony lasów w Ameryce Południowej. Wszystko po to, by odpowiedzialnie zrównoważyć przeszłe i przyszłe procesy dostaw.

– To zaszczyt otrzymać tytuł Najbardziej Obiecującego Startupu Tech5, ponieważ na rynku jest tak wiele firm technologicznych pochodzących z Europy. Jestem szczególnie poruszony tym, że nasz program kompensacyjny Co2 został ujęty w kryteriach, na podstawie których zwyciężyliśmy. Zmiany klimatyczne są największym zagrożeniem, przed którym stoi ludzkość, a my chcemy odegrać naszą rolę w ochronie klimatu. Wciąż możemy zrobić więcej, ale jest to dobry początek – mówi dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Wolt, Miki Kuusi.

Tylko: innowacyjni współcześni projektanci

Tylko to firma meblarska nowej generacji, założona w 2015 roku w Warszawie, której bliżej do miana startupu technologicznego. Specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości spersonalizowanych produktów do przechowywania, które klienci mogą zaprojektować z dokładnością do najdrobniejszych szczegółów. Firma wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów, którzy poszukują rozwiązań do unikalnych przestrzeni, m.in. poprzez wykorzystanie intuicyjnego konfiguratora online i algorytmów rzeczywistości rozszerzonej – Tylko App.

Zespół Tylko rzetelnie przemyślał każdy etap tradycyjnego procesu zakupu mebli, aby zagwarantować klientom lepsze, bezproblemowe i bardziej osobiste doświadczenie zakupowe prowadzone bez pośredników – z wysokiej jakości produktem, łatwym procesem zakupu online, darmową dostawą i bezproblemowym montażem. Do tej pory Tylko obsłużyło ponad 35 tysięcy zadowolonych klientów, sprzedając ponad 40 tysięcy doskonale dopasowanych półek na całym świecie”.

– Od początku działalności w 2015 roku, wizją Tylko jest ponowne zdefiniowanie sposobu produkcji i wykorzystania mebli poprzez połączenie zaawansowanej technologii, wysokiej jakości materiałów i przemyślanego wzornictwa. Chcemy oferować produkty, które będą integralną częścią życia naszych klientów – są wykonane tak, aby jednocześnie zachować trwałość i ograniczać szkody dla naszej planety powstałe w procesie ich tworzenia. Cieszymy się, że konsumenci i partnerzy widzą wartość w tym, co robimy, i jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy nagrodę Country Winner w Polsce – mówi Benjamin Kuna, współzałożyciel Tylko.

W tym miejscu znaleźć można pełny przegląd międzynarodowych zwycięzców tegorocznej edycji Tech5 2020.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem