Wolves Summit wraca pod nowymi sterami

Dodane: 12.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Wolves Summit zostaje przejęty przez grupę międzynarodowych inwestorów, pod kierownictwem Martina Ringa, czołowego lidera biznesu i rynku usług finansowych. Kolejna edycja konferencji odbędzie się w dniach 23-24 października w Warszawie.
Wolves Summit to jedno z największych międzynarodowych wydarzeń dotyczących innowacji w środkowej i wschodniej Europie. Dotychczas uczestniczyło w nim ponad 16,000 osób z 67 państw. – Jesteśmy absolutnie zachwyceni i podekscytowani tym, że łączymy się z teamem Wolves Summit. Wolves Summit prezentuje najlepsze talenty w dziedzinie innowacji w Europie – mówi Martin Ring.

Innowacyjny region

– Region rozwija się w niesamowitym tempie i tworzy żyzny grunt dla kreatywności i przedsiębiorczości. Mamy tu mnogość wyjątkowo bystrych, fantastycznie wykształconych ludzi o ponadprzeciętnych zdolnościach intelektualnych i wyjątkowych pomysłach. Wolves Summit ma na koncie wypromowanie solidnej reprezentacji obiecujących startupów i innowacji. Nie możemy się doczekać naszej współpracy z ich zespołem i wykorzystanie naszych koneksji, by pomóc im się jeszcze bardziej rozwijać – tłumaczy Martin Ring. Odegrał on kluczową rolę m.in. w formowaniu BZ WBK (obecnie Santander Polska), otworzył z sukcesem BNY Mellon w Polsce i piastował pozycję wiceprezesa ABSL (Association of Business Service Leaders in Poland).

Międzynarodowy wymiar

Dziesiąta edycja eventu odbędzie się w dniach 23-24.10 2019 w Warszawie i współorganizują ją pierwotni założyciele Wolves Summit: Barbara, Piotr i Marek Piasek. – Przez wiele miesięcy szukaliśmy podmiotu, który mógłby nadać Wolves Summit szerszego międzynarodowego wymiaru dzięki swojej sieci kontaktów w różnych państwach – przyznaje Piotr Piasek.

W ramach transakcji, nowi inwestorzy nabędą również Wolves Match – narzędzie stworzone przez Wolves Summit, które łączy startupy z inwestorami i koncernami. Martin Ring zwraca uwagę, że syndykat chce wykorzystać potencjał Wolves Match w szerokim zakresie. Pomoże to współpracującym inwestorom zweryfikować tysiące projektów, które obecnie są w przygotowaniu, upraszczając tym samym poszukiwanie inwestycji i fazę walidacji. Pozwoli to także zwiększyć znacznie liczbę inwestycji i pewność, że biznes odniesie sukces.

– Wolves Summit to społeczność zbudowana wokół marki, naszą misją jest łączenie startupów, inwestorów i firm dążących do wprowadzania innowacji. Wolves Summit gościł jak dotąd tysiące startupów z niemal 70 krajów. Jesteśmy pewni, że pod nowym kierownictwem, uczestnicy zyskają jeszcze większe szanse na dotarcie do inwestorów, będąc we wczesnych stadiach rozwoju biznesu i kolejnych rundach inwestycji. Wydarzenie zapewnia inwestorom nieocenioną szansę na poszerzenie kontaktów z innymi inwestorami na początku swojej drogi – komentuje Piotr Piasek

Jak tłumaczy, otrzymali wiele propozycji kupna Wolves Summit. – Wybraliśmy opcję, w którą wierzymy, że ma największy potencjał rozwinąć wydarzenie. Szukaliśmy partnera, który nie tylko wzmocni nasza pozycję w środkowej i wschodniej Europie, ale także wesprze nas w wejściu na nowe rynki – dodaje.

Kolejne kroki

– Kolejnym wyzwaniem, z którym się mierzymy, jest skalowanie marki Evenea, w której przejęliśmy większość udziałów. Korzystając z naszego doświadczenia zdobytego przez lata prowadzenia Wolves Summit, jak również ‘See Bloggers Łódź’ (ostatnia edycja wygenerowała ponad 100 milionów zasięgu organicznego) – jesteśmy pewni, że jesteśmy gotowi na rozwój Evenea. Chcielibyśmy podziękować dziesiątkom tysięcy ludzi, którzy wsparli nas biorąc udział w Wolves Summit. Nie mam wątpliwości, że “nowe wilki” stworzą jeszcze bardziej efektywny event, dzięki ich wiedzy i naszemu wsparciu – wyjaśnia Piotr Piasek.

Wolves Summit cieszy się popularnością już od naszej pierwszej edycji w kwietniu 2015 – zebrała ponad 1300 uczestników. Konferencja przyciąga międzynarodowe marki takie jak: Visa, Facebook, Orlen, Orange, Bayer, ProSiebenSat.1, Samsung, Paypal, Microsoft, Pwc, P&G, Linkedin i inne, jak również wielką grupę reprezentantów funduszy inwestycyjnych i grup kapitałowych, np. Index Ventures, Credo Ventures, Blumberg Capital, DN Capital, Market One Capital, Open Ocean, Techstars, Startupbootcamp, Inventrue, Innovation Nest, SpeedUp Group, etc.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem