Woolet zakończył zbiórkę. Przez miesiąc kampanii zebrał ponad milion złotych

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Właśnie zakończyła się kampania crowdfundingowa zespołu stojącego za Woolet – smartportfelem, którego trudno zgubić. Zespół z polski miesiąc temu rozpoczął zbiórkę pieniędzy, dzięki której miał uruchomić sprzedaż i dystrybucję produktu. Kampania przekroczyła oczekiwania i pozwoliła na znacznie więcej.

fot. materiały prasowe

Woolet zgarnia 329,028 dolarów

Woolet to stworzony przez pięciu Polaków smartportfel, który jest reklamowany na Kickstarterze jako najcieńszy, najinteligentniejszy portfel dla nowoczesnego mężczyzny. Na dodatek nie można go zgubić. Wykonany z wysokogatunkowej skóry cielęcej Woolet łączy w sobie elegancję z nowoczesnymi technologiami. Woolet może trafić do kieszeni wielu użytkowników.Wszystko dzięki zakończonej dzisiaj skutecznie zrealizowanej kampanii crowdfundingowej, podczas której polscy przedsiębiorcy zebrali 329,028 dolarów. 

Zgromadzone środki umożliwią spółce realizację założeń biznesowych i wprowadzenie produktu na rynek. Twórcy Wooleta udostępnią aplikację dla systemów operacyjnych iOS, Android i Windows Phone, dodatkowo zapewnią współpracę portfela z Apple Watch oraz Pebble. Możliwe również stanie się bezprzewodowe ładowanie gadżetu. A dla podróżujących użytkowników pojawi się specjalna wersja – Travel Woolet. Zgodnie z umieszczonym na Kickstarterze planem, portfel będzie można kupić już w maju bieżącego roku.

Portfel, który nie da o sobie zapomnieć

Woolet powstał z myślą o ludziach żyjących w ciągłym pośpiechu i zapominających o wielu rzeczach. W tym o portfelu. Raz zgubiony przyprawia o ból głowy, ponieważ jego zaginiecie wiąże się z wieloma zabiegami chroniącymi prywatność i pieniądze.Trzeba zastrzec karty kredytowe i wyrobić nowe dokumenty (prawo jazdy, dowód osobisty). Przykre konsekwencje związane ze zgubą zainspirowały twórców Wooleta do znalezienia rozwiązania tego problemu i wynalezienia smartportfela.

Jego główną zaletą jest dbanie o bezpieczeństwo. Dzięki wbudowanemu modułowi Blutooth 4.0, który jest kompatybilny z aplikacją zainstalowaną na urządzeniu mobilnym. Użytkownik portfela, który oddali się od swojej własności na odległość od 6 do 25 metrów otrzyma powiadomienie na smartfona. Dodatkowo, sygnał dźwiękowy emitowany z wbudowanego głośniczek, przypomni zapominalskiemu o zgubie, tym samym zapobiegając negatywnym skutkom straty ważnego gadżetu.