Workee wreszcie w Polsce!

Dodane: 12.11.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Użytkownik Facebooka ma średnio 130 znajomych w serwisie, co daje mu dotarcie do 16 900 osób* w gronie najbliższych znajomych. Teraz zasięg sieci znajomych na FB można wykorzystać do celów zawodowych!

Użytkownik Facebooka ma średnio 130 znajomych w serwisie, co daje mu dotarcie do 16 900 osób* w gronie najbliższych znajomych. Teraz zasięg sieci znajomych na FB można wykorzystać do celów zawodowych! Z początkiem listopada wystartował projekt Workee.pl – aplikacja umożliwiająca budowanie sieci kontaktów biznesowych na bazie towarzyskich kontaktów na Facebooku.

Aplikacja Workee, dostępna pod adresem www.workee.pl, daje polskim użytkownikom Facebooka możliwość budowania relacji skoncentrowanych na pracy i karierze nie wychodząc z serwisu. Korzystanie z aplikacji Workee nie wymaga rejestracji ani wypełniania od podstaw nowego profilu użytkownika. Kontakty biznesowe budujemy na bazie już istniejącej sieci kontaktów na Facebooku, a profil zawodowy tworzy się automatycznie z wypełnionej przez użytkownika FB historii zatrudnienia.

Użytkownicy Workee mają możliwość:

  • rozdzielenia prywatnych i zawodowych treści na Facebooku, a przez to – nawiązywania kontaktów zawodowych bez obaw o swoją prywatność,
  • wypromowania własnych kompetencji dzięki stworzeniu profilu zawodowego, zawierającego m.in. historię zatrudnienia i edukacji,
  • szybkiego wyszukania osób pracujących w firmie, do której chce dotrzeć użytkownik,
  • śledzenia zmian w karierze znajomych oraz awansów i roszad w interesujących ich branżach,
  • pozyskiwania i wystawiania referencji zawodowych.

Użytkownik aplikacji Workee.pl tworzy sieć kontaktów biznesowych, bazując nad dotychczas zgromadzonych towarzyskich kontaktach na Facebooku. W ramach swojej sieci może docierać do kontaktów pierwszego i drugiego stopnia – czyli do własnych znajomych oraz ich znajomych. Dzięki specjalnej funkcjonalności istnieje możliwość nawiązania kontaktu z interesującą, ale nieznaną nam jeszcze osobą za pośrednictwem znajomego, mającego tę osobę we własnej sieci kontaktów.

Twórcą i właścicielem aplikacji Workee.pl jest Grupa Pracuj Solutions – firma będąca m.in. właścicielem serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl.

– Wiele osób korzysta z Facebooka już od kilku lat, a sam serwis stał już nie tylko miejscem do budowania relacji prywatnych, ale coraz chętnie pośredniczy w relacjach zawodowych. Workee pomaga łatwo oddzielić sferę prywatną od zawodowej – i to bez konieczności rejestracji ani tworzenia nowego profilu – tłumaczy Andrzej Zachwieja, Chief Internet Strategy Officer z Grupa Pracuj Solutions.

źródło: informacja prasowa