WoshWosh po raz trzeci zbiera obuwie dla bezdomnych

Dodane: 16.11.2020

Informacja prasowa Informacja prasowa

WoshWosh po raz trzeci zbiera obuwie dla bezdomnych

Udostępnij:

Już dziś start zbiórki butów dla osób bezdomnych organizowanej przez WoshWosh, pierwszej w Europie firmy łączącej usługi renowacji, czyszczenia, customu i naprawy obuwia. Akcja potrwa do 30 listopada, by zdążyć przed zimą i przekazać odświeżone buty najbardziej potrzebującym z całej Polski. Do tegorocznej edycji akcji dołączyła firma obuwnicza CCC, które będzie zbierać buty wśród swoich pracowników.
To już trzecia edycja akcji zbiórki obuwia dla bezdomnych, którą organizuje WoshWosh. W zeszłym roku liczba podarowanych butów przeszła wszelkie oczekiwania. Zebrano aż 5,5 tysiąca par butów, które po odnowieniu przekazano bezdomnym.

– Zdecydowaliśmy się na udział w tej szczytnej akcji, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że często w naszych szafach zalegają nienoszone buty, które mogłyby służyć komuś innemu, kto po prostu ich potrzebuje. Sami w tym roku rozpoczęliśmy pilotażową zbiórkę obuwia w naszych sklepach i widzimy duży entuzjazm klientów związany z tym projektem. Teraz poprzez wspólne działanie z WoshWosh zachęcimy również do oddania swoich niepotrzebnych butów naszych pracowników – liczymy na duży odzew – mówi Daria Sulgostowska, rzeczniczka CCC, które jest partnerem akcji.

Zima to trudny czas dla bezdomnych, każdego roku na ulicach umiera kilkadziesiąt osób z powodu odmrożenia i wyziębienia. Porządne i ciepłe buty chroniące stopy mogą zwiększyć szansę na przetrwanie w tym trudnym sezonie. Dlatego WoshWosh skupia się na zbiórce obuwia jesienno-zimowego, zdążyć z pomocą na czas.

Akcja “Przynieś buty dla bezdomnego” ma też na celu zwrócenie uwagi na problem konsumpcji i zakupoholizmu oraz edukacji w zakresie idei zero waste. Dzięki akcji znoszone przez lata buty, które często lądują w śmietniku, mogą dostać drugie życie i realnie przydać się komuś, kto ich w tym czasie bardzo potrzebuje.

Akcja startuje 16 listopada i potrwa do 30 listopada. Obuwie można dostarczyć do punktu WoshWosh: ul. Międzyborska 57/65 04-027 Warszawa lub wysyłać z dopiskiem “buty dla bezdomnego” pod ten sam adres.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem