WOWZAPP 2012 Hackathon na aplikację Windows 8 [relacja]

Dodane: 14.11.2012

Mam Startup

Udostępnij:

W trakcie ostatniego weekendu, 9-11 listopada odbył się globalny hackathon WOWZAPP 2012 promujący tworzenie aplikacji na nowy system Windows 8. W Poznaniu również było gorąco. Przez cały weekend ponad 40 osób zmagało się z kodem mając do swojej dyspozycji przygotowywany do otwarcia AIP Business Link

W trakcie ostatniego weekendu, 9-11 listopada odbył się globalny hackathon WOWZAPP 2012 promujący tworzenie aplikacji na nowy system Windows 8. W Poznaniu również było gorąco. Przez cały weekend ponad 40 osób zmagało się z kodem mając do swojej dyspozycji przygotowywany do otwarcia AIP Business Link w Poznaniu.

Autorem tekstu jest Piotr Biegun

Poznańską edycję WOWZAPP skierowaliśmy do osób rozpoczynających przygodę z aplikacjami pod Windows 8 i jako organizatorzy zostaliśmy bardzo pozytywnie ilością osób, które dopiero zaczynały się uczyć programować i robiły to właśnie z naszą pomocą. W trakcie weekendu gościliśmy Marcina Boreckiego z PlaceChallenge, który w raz z Karolem Szmajem z Whalla wprowadził uczestników w tajniki tworzenia aplikacji na Windows 8 oraz możliwości wykorzystania w nich chmury Azure oraz programu Bizspark.

W trakcie weekendu uczestnikom udało stworzyć się 29 aplikacji – co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę ilość osób dopiero zaczynających swoją przygodę z programowaniem. Twórcom najlepszych aplikacji wręczyliśmy książki ufundowane przez Onepress, vouchery na korzystanie z AIP Busniess Link oraz wejściówki na Poznań Startup Weekend.

Po całym nieprzespanym weekendzie mamy nadzieję, że uczestnikom są zadowoleni z uczestnictwa w wydarzeniu i będziemy mogli ich zobaczyć na następnych imprezach tego typu tworzących jeszcze lepsze aplikację. Jako organizatorzy chcielibyśmy podziękować naszym partnerom: AIP Business Link w Poznaniu, Booklikes, Recognize.im, organizatorom Startup Weekendu, Uczestnicy.pl oraz firmie Microsoft za pomoc w zorganizowaniu całego wydarzenia w tak krótkim czasie.

Piotr Biegun

Founder & CEO Whalla aplikacja ułatwiającej zbieranie, dzielenie się i odkrywanie zdjęć po wydarzeniach takich jak śluby, koncerty, wspólne wakacje grupie osób, które nie muszę się znać.