WP inwestuje w Legimi. Dlaczego spółka kupiła akcje?

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

WP inwestuje w Legimi. Dlaczego spółka kupiła akcje?

Udostępnij:

Wirtualna Polska Media S.A. nabyła mniejszościowy pakiet akcji Legimi S.A. – spółki, która specjalizuje się w udostępnianiu ebooków w Polsce. Pakiet 12,5% akcji spółki kosztował 5,3 mln zł. Wirtualna Polska ma zamiar dokupić na tych samych warunkach więcej akcji, pozostając jednak mniejszościowym akcjonariuszem.

WP jest niezależnym wydawcą mediów online w Polsce. Od kilku lat spółka rozwija usługi subskrypcyjne poprzez platformy Pilot WP, Open FM i przejętą w ubiegłym roku Audiotekę. Spółka sfinalizowała właśnie transakcję zakupu akcji Legimi S.A. od indywidualnych inwestorów, w cenie 27,50 zł za sztukę. Nabyte akcje stanowią 12,5-procentowy udział w kapitale Legimi S.A.

Na tym etapie traktujemy tę transakcję wyłącznie jako inwestycję finansową. Wirtualna Polska ma zamiar nabyć na tych samych warunkach dodatkowy pakiet akcji ­­­– łącznie do ok. 40% kapitału zakładowego – w związku z tym zaprosiliśmy akcjonariuszy Legimi do składania ofert sprzedaży akcji. Nie zdecydowalibyśmy się na tę inwestycję, gdyby nie nasza wysoka ocena zarówno potencjału Legimi, jak i zaangażowania założycieli w zarządzanie spółkąmówi Adam Rogaliński, VP Corporate Development w Wirtualnej Polsce Holding S.A.

Zaproszenie WP do składania ofert sprzedaży akcji spółki Legimi dostępne jest na stronie WP.

Zobacz także

Amerykański fundusz MDIF inwestuje w Wirtualną Polskę

Największa silver influencerka – Mądra Babcia tworzy w sieci pierwszą interaktywną telewizję Silver TV